SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Romanya’da ortaya atılan “Galatasaray, Cluj maçında şike yaptı” iddiasının başrolündeki isimlerden birisi olan takım kaptanı Cadu, ülkesi Portekiz basınına konuştu.

Maisfutebol’un ulaştığı Cadu konuyla ilgili yaptığı açıklamada endişe taşımadığını ve son derece rahat olduğunu ifade ederken, “Bu bir delinin uydurduğu güzel bir film. Bana söylediklerinde şaşırmadım çünkü bu tarz olaylar Romanya’da sürekli oluyor.” sözlerini kullandı.

Konuyla ilgili espri yapmayı da ihmal etmeyen tecrübeli oyuncu, “320 bin euro mu? Neyse, haberi uyduran gazeteye açtığım davada kazanacağım miktar bu olabilir.” diyerek söylenenlerin tamamen hayal ürünü olduğunu dile getirdi.

Cadu maça da değinerek, “Maç tamamen normaldi. Kaybettik çünkü Galatasaray bizden daha iyi oynadı. Bu konu hakkında bir şüphem yok. Sadece kızgınım. İnsanlar beni tanıyor ve nasıl bir futbolcu olduğumu biliyor.” şeklinde konuştu.

PORTEKİZ MAFYASI MI?

Romanya takımında 9 tane Portekizli futbolcu bulunması takım üzerinde bir Portekizli etkinliği olduğuna dair dedikoduların çıkmasına neden oldu. Portekizli mafya üyelerinin takım üzerinde bu tarz hamleler yapabileceği inandırıcı gelmese de Romanya basını tarafından da dillendirilen başka bir seçenek olarak göze çarpıyor.

İDDİA ŞOK ETMİŞTİ!

Şampiyonlar Ligi’nde Romanya’da Cluj – Galatasaray arasında oynanan ve 3-1 G.Saray’ın kazandığı maçın ardından Rumen basınında maçta şike olduğuna dair ortaya konan iddia futbol gündemine bomba gibi oturdu. Sport.ro adlı sitede 17.00 sularında konuyla ilgili bilgiler şu şekilde verildi;

Cluj kulübüne yakın bir kaynağın verdiği bilgiye göre maçtan önce takımın kaptanı Cadu’nun evine Türk bir işadamı vasıtasyıyla 320 bin euro transfer edildi. Cluj başkanı Iuliu Muresan’ın konu ile ilgili ilk sözleri “Ne oldu ben de bilmiyorum ama biz temiziz. Cadu ve bu kaynak ile yüzleşmek istiyorum” şeklinde oldu.

Mureşan, idddiaların sahibi olan kişinin akıl sağlığının yerinde olmadığı söylerken Cadu’ya güvendiklerini vurguladı sözlerine şu şekilde devam etti; “Cadu bana iddiada bulunan kişi ile görüşmek istediğini söyledi. Onunla sadece tanışmak istiyor. İnanılmaz moron. Bu iddialara nereden geldi bilmiyorum. Bu söylenenler inanılmaz”

Yayınlanma Tarihi:11:17,