SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetim, gerginlik yaşanmaması için ilk maçta Rum Kesimi bayraklarına izin vermeyen AEL kulübüne, KKTC bayraklarını toplayarak yanıt verdi.

UEFA  Avrupa Ligi'nde kuralar çekildiğinde Fenerbahçe – AEL Limassol eşleşmesi ortaya çıkınca, birçok kesim iki ülke arasındaki gergin siyasi atmosferin yeşil sahalara da yansımasından çekinmişti. Ancak korkulan olmadığı gibi iki kulüp, belki de hükümetlerin bile başaramadığı bir dostluk tablosu çizmeyi başardı. İlk adım AEL'den gelmişti. Güney Kıbrıs'ta oynanan maç öncesi ülkeye giriş ve çıkışlarda Fenerbahçe kanadına en ufak bir sorun yaşanmayacağının sözünü veren Rumlar bu sözü tuttu. Bunla da yetinmeyen AEL kulübü, maç esnasında tribünlerde gerginlik yaşanmaması için stadyuma Rum Kesimi bayrağı sokulmasına da izin vermedi.

DOSTLUK YEMEĞİ VERİLDİ

90 dakika sorunsuz tamamlanırken, rövanşta aynı centilmenlik ve konukseverliği gösterme sırası bu kez sarı-lacivertlilere gelmişti. Öyle de oldu. Fenerbahçe, AEL kafilesini çok iyi ağırladı. Karşılaşmadan önceki gün dostluk yemeği yenildi. Yönetimin doğabilecek problemleri önleme adına son hamlesi de taraftarların Saracoğlu'na sokmak istedikleri KKTC bayraklarını toplamak oldu.

Yayınlanma Tarihi:11:42,