SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'nin iki önemli eksiği Raul Meireles ve Joseph Yobo'nun dönüşü sarı-lacivertlilerin oyununa doğrudan büyük etki yaptı. Yobo savunma için, Meireles ise orta saha için olmazsa olmaz isimler. İkisi de çok kalitkeli, futbol zekaları üst düzseyde ve tecrübeli oyuncular. Yine Mehmet Topal'ın da hakkını yememek lazım. Bugün yine iyilerin arasındaydı, zaten sürekli olarak yükselen bir form grafiği var. Ayrıca Sow iyi ki sakat, sakat olmasa neler yapacak bilemiyorum. Son dönemde çok iyi bir oynuyor, golleri ve mücadelesi ile takımına büyük katkı sağlıyor.

Tabİİ 2-0'lık skora rağmen Fenerbahçe'nin eksikleri de var. Bana göre Hasan Ali Kaldırım ve Miroslav Stoch şuanki formlarıyla bu takımda oynamayı hakeden isimler değil. Hasan Ali'nin alternatifi şuan olmasa da, bence Caner Stoch'un yerine oynamalı diye düşünüyorum. Zaten Stoch'un yeirine oynadığı maçlarda da gayet etkiliydi ve onunla birlikte Hasan Ali de toparlanmış gözüküyordu.

Genel olarak F.Bahçe kaliteli takıma sahip. Ben Avrupa'da ve Türkiye'de hedefe emin adımlarla yürüyeceklerini düşünüyorum. Özellikle Avrupa'da daha dikkatli ve konsantre olarak oynuyorlar. Geçen seneden gelen Avrupa özleminin yanı sıra, Aziz Yıldırım'ın sadece Türkiye'yi düyündüğü iddiaları da takımı kamçılamış diye düşünüyorum. Zaten Fenerbahçe gibi büyük bir takım her zaman tüm kulvarlarda zirveyi hedeflemelidir. Alex bu lige gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biridir. Ancak futbol bir takım oyunu ve Alex'siz çıkılan yedi maçta alınan 5 galibiyet 1 beraberlik bunu kanıtlıyor. F.Bahçe taraftarının Alex tezahüratlarını anlayabiliyorum. Bunlar ufak tefek yaşanacak şeyler. Fakat F.Bahçe Alex'siz de bu yolda gidiyor ve Aleş rüzgarı şimdilik geçmiştir.

Bu sonuçlarla F.Bahçe'nin gruptan çıktığını söyleyebiliriz. Ben bu yüzden sarı-lacivertlilerin lige daha çok ağırlık vereceği ve 3-4 haftaya kadar zirveyi yakalacağı kanaatindeyim. F.Bahçe'nin iyi bir takımı, başarılı bir teknik adamı ve istikrarlı bir yönetimi var. Artık Alex ve benzeri tartışmalar kapatılıp sonuca, sahaya odaklanılacaktır.