SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Art arda gelen kötü sonuçlarla zirve mücadelesinden uzaklaşan Trabzonspor, transfer çalışmalarını ihmal etmiyor. Ocak ayında hiç fayda göremediği futbolcularla yollarını ayırıp, genç ve kaliteli isimleri kadroya katmayı planlayan bordo-mavililerde, izleme komitesinin yurt içi piyasayı çok yakından takip ettiği biliniyordu. Karadeniz ekibinin kıskaca aldığı son futbolcuyu ise AMK ortaya çıkardı. Giray Bulak yönetimindeki komite için çalışan bazı üyelerin, Adana Demirspor'un Nijeryalı yıldızı Reheem Lawal'ı son 3 maçtır bizzat tribünden izlediği belirtildi.

NİJERYA MİLLİ TAKIMI’NA DA SEÇİLDİ

Adana Demirspor formasını ilk kez 6. haftada giymesine rağmen sergilediği üstün performansla transferin gözde ismi olan Reheem Lawal, şu ana dek oynadığı 5 maçta 1 kez rakip ağları havalandırdı. Savaşçı kimliğiyle bir anda takımın vazgeçilmezi olan 22 yaşındaki futbolcu 2014 Dünya Kupası Elemeleri'nde Nijerya Milli Takımı'nın formasını da giydi. Şenol Güneş'in de transferine onay verdiği Lawal için devre arasında Adana ekibinin kapısının çalınacağı vurgulandı. Trabzonspor bu transferle, ocak ayında Çin'e gideceği konuşulan Zokora'nın da yerini dolduracak.

BAŞKAN DA DOĞRULADI

Adana Demirspor Başkanı Önder Serin, Trabzon-Lawal flörtünü doğruladı. Serin, “Lawal'ın Trabzonspor tarafından 3 maçtır izlendiğini biliyoruz. Bu oyuncuyla 3 yıllık sözleşmemiz var. Teklif gelirse tabii ki önce kendi menfaatlerimizi düşünürüz. Şu anda transfer dedikoduları geri planda. Tek düşüncemiz şampiyon olmak” ifadelerini kullandı.

Can ÜSTEL / AMK