SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Volkan şu anda dünyanın en iyi kalecisi. Avrupa'da çok fazla maç oynadım ama onun gibisini görmedim. Defansın kötü olduğuna da katılmıyorum. Ben yokken de ben oynuyorken de çok iyi bir defansımız var.”

Beşiktaş derbisinin ardından nükseden diz sakatlığı sebebiyle o maçtan bu yana forma giyemeyen Joseph Yobo, merak edilenlerle ilgili açıklamalar yaptı. Nijeryalı defans oyuncusu Joseph Yobo, futbol kariyerine sarı-lacivertli takımda nokta koymak istediğini söylerken, “Futbolu F.Bahçe'de bırakmak ister misin?' şeklindeki soruya ‘Olabilir, düşünüyorum” cevabı verdi.

Kulübün UEFA'da iddiasını da belirten 32 yaşındaki oyuncu, “Biz UEFA'da hala kupanın en büyük favorilerinden birisiyiz. Herkes defansımız için ‘Kötü' diyor. Defansın iyi olduğunu düşünüyorum. Ben olmadığım zaman defansın kötü olduğu düşüncesine katılmıyorum. Defans gerçekten iyi” ifadelerini kullandı.

Yobo’nun diğer cümleleri ise şöyle: “Türkçe çok zor. Dersler zor geçiyor. Ama ilerleme kaydettim, ilerleme de iyidir. Öğrenmeye çalışıyorum. Bu konuda yol alacağıma eminim. ‘Nijerya Milli Takımı'nda oynamak istediği için F.Bahçe'de oynamıyor' diyorlar.. Bu iddialar saçmalık, kesinlikle de doğru değil. Şu anda hiçbir sorun yok, ben oynamak için hazırım. AEL Limassol maçında oynayabilirim. Sakatlığım tamamen geçti.

‘Casillas mı Buffon mu?' diye soranlara cevabım her zaman Volkan'dır. Bence Volkan şu anda dünyanın en iyi kalecisi. Avrupa'da birçok maç oynadım ama onun kadar iyisini görmedim.”

İrfan YİRMİBEŞ – AMK