SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon Süper Toto Süper Lig'de çok iyi bir çıkış yakalayan Antalyaspor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek, bulundukları noktaya gelmenin kolay fakat kalıcı olmanın zor olduğunu ifade etti ve kalıcı olmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, “Bulunduğumuz noktaya gelmek kolay ama burada kalmak çok zor. Burada kalmak için mücadele edeceğiz” dedi. Hasan Subaşı Tesisleri’nde haftalık değerlendirme toplantısında konuşan Özdilek, Anadolu takımlarının büyük maçların ardından oynanan karşılaşmalardan kazanma sıkıntısını yaşadığını, Trabzonsppor’u yenmenin bu anlamda önemli olduğunu söyledi. Ligin en iyi savunma yapan takımına karşı yenik durumdan oyunu çevirmenin önemine dikkati çeken Özdilek, oyun ve skor istikrarını koruduklarını söyledi. Önlerinde 24 hafta bulunduğunu hatırlatan Özdilek, coşkulu ve heyecanlı oyunlarını devam ettirerek istikrarlarını korumak istediğini belirtti.

‘TRABZON GALİBİYETİ ÖZGÜVENİMİZİ ARTIRDI’

Futbolcularının önemli bir özgüvene sahip olduğunu kaydeden Özdilek, “Trabzonspor’u yenmek özgüvenimizi daha da arttırdı. Aynı ciddiyeti ve kararlılığı sürdürmemiz lazım. Her hafta işimiz daha zorlaşıyor. Hedef takım olduğumuzun bilincindeyiz. Amacımız galibiyet serisini sürdürmek” dedi.

Bu hafta karşılaşacakları Kasımpaşaspor’un ligin iyi futbol oynayan takımlarından biri olduğunu anlatan Özdilek, “Moralli bir takım. İyi bir kadroya sahip. Bizim için içerisi ya da dışarısı olması önem taşımıyor. Kazanmak için oynayacağız. Rakibin durumunu çok fazla aldırmadan kendi isteklerimizi, güçlü yanlarımızı sahaya yansıtmaya çalışacağız. İstediğimizi elde edip Antalya’ya döneceğiz. Çok da havalanmayacağız. Ayaklarımızı yere sağlam basıyoruz. Hem birey hem de takım olarak eksikliklerimiz var. Bunu gidermek için çalışmaya devam edeceğiz. Henüz hiç bir şey başarmadık. 34 hafta sonra ‘birşeyleri başardık ya da başarmadık’ diyebiliriz” bugün itibariyle başardığımız bir şey yok.

‘GİDEBİLDİĞİMİZ NOKTAYA KADAR GİDECEĞİZ’

İnandıkları yoldan hiçbir zaman dönmeyeceklerini anlatan Özdilek, “Amacımız yaptıklarımızın üstüne koyarak, daha da geliştirerek bulunduğumuz yeri muhafaza etmek. Bulunduğumuz noktaya gelmek kolay ama burada kalmak çok zor. Burada kalmak için mücadele edeceğiz. Bu nedenle daha fazla çalışmalı ve coşkulu olmalıyız. Günlük başarılardan çok planlı başarıların, istikrarlı başarıların olması biçim için daha önemli. 34 hafta sonunda nerede olacağımızı bilmiyorum. Gidebildiğimiz noktaya kadar gideceğiz. Bundan sonra geri adım atma şansımız yok. Zaman zaman maç da kaybedeceğiz, berabere de kalacağız. Ancak biz doğru bir çizgideyiz. Gelebilecek ne hedef varsa buna da hazırlıklıyız. Bunun için mücadele edeceğiz” dedi.

Takımında önemli performanslar sergileyen oyuncular bulunduğunu anlatan Özdilek, “Takımımda ümit milli takımda oynayanlar var. A Milli Takıma giden oyuncularımın da olacağını ümit ediyorum. Bu kapasitede olan oyuncularımın bulunduğunu biliyorum. Tercih edenlere saygı duymamız gerekiyor” diye konuştu.

‘HEDEFİMİZ STADI TAMAMEN DOLDURMAK’

Taraftara da desteklerinden dolayı teşekkür eden Özdilek, “Her hafta üzerine koyarak bizi destekliyorlar. Özellikle son haftadaki destek çok önemliydi. Hedefimiz o stadı tamamen doldurmak. Ufak tefek boşluklar var. Önümüzdeki haftalarda o boşlukların da dolacağına inanıyorum. Onların enerjisi bizim için çok önemli” dedi.