SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'nin sezon başındaki ilgisine ‘Bundesliga tecrübesi yaşamak istiyorum' diyerek karşılık vermeyen milli futbolcu, Fürth'ün ligdeki bitik hali sonrası fikir değiştirdi. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Sercan ile Fenerbahçe arasındaki tek engel rakip Galatasaray!

Fenerbahçe, sezon başında en çok istediği oyuncu olan Sercan Sarerer'e artık daha yakın. Transfer döneminde en çok mesai harcanan ve ikna turlarına çıkılan milli futbolcu, o dönemde “Bundesliga benim hayalim. Takımımla bu lige yeni çıktık. Bundesliga tecrübesi yaşamak istiyorum. Bu benim çocukluktan beri en büyük hayalim” diyerek F.Bahçe Yönetimi'ni reddeden 23 yaşındaki kanat oyuncusu, artık bu düşüncesinden tamamen arındı.

10 haftası geride kalan Bundesliga'da takımı Fürth'le birlikte her maça 11 başlayan milli futbolcu, yine de istenilen formu ve skorları yakalayamadı. Fürth henüz evinde maç kazanmadı, toplam 7 puanla da 18 takımlı Bundesliga'da 17. sırada. 10 maçta sadece 2. haftadaki Mainz'ı devirebilen Fürth, Bundesliga'nın en zayıf halkaları arasında gözüküyor.

OCAK AYINDA BİTEBİLİR

Ve bu durumdan en çok sıkılan isim de Sercan Sararer. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan milli futbolcu, artık Türkiye'den gelecek teklifleri değerlendirmeye alıyor. Fenerbahçe Yönetimi zaten irtibatı hiç kesmiyor genç futbolcuyla. Ocak ayındaki transfer döneminde bile bu işi bitirebilirler. Hem de sezon başındaki gibi 4 milyon euroya değil, sözleşmesi biteceği için yaklaşık 1 milyon euroya. Fakat ezeli rakip Galatasaray da Sercan'ı istiyor ve ocakta gerçek anlamda saha dışı bir rekabet bizi bekliyor.

BABASI AMK’YA ‘FENERBAHÇELİYİZ’ DEMİŞTİ

Sercan’ın babası Cengiz Sararer, yaz kampı sırasında oğluyla röportaj yapan gazetemize, çok kritik bir cümle kurmuştu. Oğlunun hangi takımda oynayıp oynamayacağına karışmayacağını söyleyen Cengiz Bey, “Şu an aklı sadece Bundesliga'da. Gelecek sene teklifleri değerlendirebilir. Herkese eşit mesafedeyiz. Ama aile olarak Fenerbahçe'yi destekliyoruz” diyerek ‘sinyali' çakmıştı. Bakalım yönetim, oyuncunun Fenerbahçeliliği'ni kullanabilecek mi?

Eser ERENLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:11:50,