SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin eski kaptanı Alex de Souza, Coritiba ile ilk idmanına çıktı. Takımdaki bütün isimlerin ve özellikle genç oyuncuların büyük ilgisini çeken Alex, ilk idmanında topla çalışma yaptı.

Coritiba’nın asistan koçu Marquinhos Santos, Alex’in bu takımın bir parçası olduğunu ve oyuncuların buna zamanla alışacaklarını söyledi. Alex’in Coritiba’da çalışan koçlar için bile idol olduğunu söyleyen Santos; “Bu bizim çok yen bir durum. Gözümüzün önünde bir süperstar var. Genç oyuncular içinse çok daha farklı bir duygu. İdolleriyle birlikte antreman yapacaklar.” dedi.

Coritiba’nın 22 yaşındaki oyuncusu Denis de Alex hakkında açıklamalar yaptı. Alex gibi bir idol olabilmek için çalıştığını belirten Denis, onun aralarında olduğunu hala inanmadığını belirterek; “Çocukluğumdan beri Alex’in hayranıyım. Ben ona bakarak ne yapmam gerektiğini görüyorum. Onunla birlikte oynamak büyük bir gurur ve ondan bir şeyler öğrenmek için hazırım.”

Bir dönem Fenerbahçe’de oynayan Deivid ve Galatasaray’da oynayan Lincoln’ün de forma giydiği Coritiba, Brezilya Serie A’da bir sonraki maçını 10 Kasım Cumartesi günü Corinthians’la deplasmanda oynayacak.