SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir yöneticinin takımın kötü gidişiyle ilgili sorularını yanıtlayan Kocaman, “Meireles bizim yeni sistemimizin temel taşı. Sakatlığı geçiyor, takıma dönünce her şey düzelir” garantisini verdi.

Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'si iyi değil… Geçen sezona nazaran çok daha kırılgan bir yapısı olan ve özellikle gol atmakta büyük zorluk çeken sarı-lacivertliler, sadece kaybettikleri maçlarda değil kazandıklarında bile futbol olarak kimseyi tatmin etmiyor. Hatta Fenerbahçeli yöneticileri bile.

DUYUNCA KEYİFLENDİ

Öyle ki ismi bizde saklı bir yönetici, geçen günlerde Aykut Kocaman'la bir sohbetinde bu konuyu dile getirdi. Takımın kötü gidişiyle ilgili 47 yaşındaki teknik adamla durum değerlendirmesi yapan yönetici, Kocaman'ın bu dönemin nasıl geride kalacağıyla ilgili verdiği bilgi sonrası keyiflendi.

HOCA HAKSIZ DA DEĞİL!

Kocaman, Fenerbahçe'nin son maçlarda istediği futbolu sahaya yansıtamamasının sebebi olarak Raul Meireles'in yokluğunu gösteriyor. Haksız da değil hani! Geldiği günden bu yana maçlarda 12 kilometrelik koşu ortalamasının altına düşmeyen, takımın çehresini değiştiren ve ön liberodaki tecrübesiyle takımı toplayan isim olan Portekizli, oynadığı karşılaşmalarda gerçekten de fark yaratmıştı.

‘SİSTEMİ ONUN ÜZERİNE KURDUK’

Aykut Hoca da durumun farkında ve yöneticiyle yaptığı sohbette kullandığı “Meireles bizim yeni sistemimizin temel taşı. Sakatlığı geçiyor, takıma dönünce her şey düzelecektir. Pas organizasyonumuzu o yönetiyordu ve transferine bu kadar para yatırmamızın sebebi de orta sahadki liderliğiydi. Yeni sistemi onun üzerine kurduk. Birkaç haftaya kadar aramızda olacak” cümlelerle oyuncusuna olan güvenini belirtti.

PORTEKİZ MİLLİ TAKIM’INDA SAKATLANMIŞTI

Hatırlanacağı gibi Meireles, Portekiz Milli Takım kampında sakatlanmış ve Bursa, AEL Limassol, Antalya ile Akhisar maçlarında forma giyememişti. Takımla çalışmalara başlayan 29 yaşındaki oyuncunun bir dahaki hafta oynanacak Eskişehir deplasmanında formasına kavuşması bekleniyor. Çünkü Aykut Kocaman oyuncusunu Limassol ve Ordu maçlarında riske etmek istemiyor.

KOCAMAN’IN YENİ PRENSİ SEZER ÖZTÜRK

Aykut Kocaman, dünkü antrenman sırasında Sezer Öztürk ile görüştü. Akhisar maçında oyuna girdikten sonra sergilediği performansı nedeniyle Sezer'i kutlayan Kocaman, tecrübeli oyuncunun antrenmandaki çalışmasından da memnun olduğunu belirtti.

Eser ERENLER / AMK