SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atatürk Stadı'nda yeşil beyazlılar oynadı, İstanbul ekibi kazandı. Özer Hurmacı'nın iki golle yıldızlaştığı maçta Kasımpaşa zafere uzanırken Şota siftah yaptı.

Bursaspor dolu tribünler önünde, müthiş bir destekle, maça coşkulu başladı. İlk 10 dakikalık bölümde defalarca rakip kaleye akın eden yeşil-beyazlılar, Kasımpaşa'yı bunalttı. Ancak Şota göreve geldikten sonra tüm özelliğini kaybeden ve ‘ligin flaş ekibi' olma durumundan çıkıp sıradanlaşan Kasımpaşa, oynamadan 24. dakikada golü buldu. Kendi yarı alanında topu kapan Özer, rakip ceza sahasına müthiş bir koşu yaptı. Sağ tarafta topla buluşan Djalma'nın ortasında Özer Hurmacı tekte, topa mütiş vurdu: 0-1. Golden sonra da Timsah'ın saldırısı devam etti. Murat Yıldırım, Belluschi ve N'Diaye'nin uzaktan şutlarıyla şansını deneyen Bursaspor'da, aksayan en büyük nokta kanatlardı. Bir tarafta Vederson, diğer tarafta Murat'ın oynayışı, hücuma etkinlik getirmedi. Bir de Pinto ile Batalla markaj altına girince, iş tamamen orta saha oyuncularının uzaktan atacağı şutlara kaldı. Durum böyle olunca Bursaspor golü ancak duran toptan bulabildi. İlk devrenin sonlarında üst üste dört korner kullanan yeşil-beyazlılar, beşinci kornerinde Batalla ile durumu eşitledi: 1-1.

KANATLAR ETKİSİZ

İkinci yarıya da Bursaspor müthiş girdi. Ancak golü bulan taraf yine Kasımpaşa'ydı. Rakip ceza sahasına kadar topu çok iyi taşıyan Timsah, son vuruşlarda bir türlü istediğini yapamadı. Özellikle Pinto, Kasımpaşa'nın defans oyuncuları arasında kaybolup kaldı. 60. dakikada günün yıldız ismi Özer Hurmacı, 6 pasın içine kesti, kimsenin dokunmadığı top Carson'ın bakışları arasında ağlara gitti: 1-2. Bu golden sonra Şota, kademeli olarak orta alanı sağlama aldı. Bursaspor ise baskısını daha da artırdı. Ancak bal yapmayan arı kıvamındaki yeşil-beyazlılar, kalan bölümlerde golü bulamayınca, lig tarihinde ilk kez Kasımpaşa'ya yenildi. Dünün özeti; Bursaspor'un kanatları Vederson-Murat yerine Djalma-Özer'den oluşsaydı, bu baskılı futbolla maç, ev sahibinin lehine farklı biterdi.

Safa Can KONUKSEVER / AMK

Yayınlanma Tarihi:12:00,