SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karabükspor’un yeni teknik direktörü Mesut Bakkal, Metin Türker Tesisleri'nde düzenlenen törenle sözleşme imzaladı.

Takım kadrosunda daha önce çalıştığı birçok futbolcunun bulunduğunu ve yabancılık çekmeyeceğini belirten teknik direktör Mesut Bakkal, şunları ifade etti:

“Teklif geldiğinde hiç düşünmedim, isteyerek geldim. Kardemir Karabükspor kaliteli oyunculara sahip en önemlisi kurumsal bir takım. Hedeflere gidebileceğimiz bir kulüp. Bu takım iyi olacaktır. Kaliteli bu kadro gerekeni bu saatten sonra yapacaktır ve yapmaları da gerekiyor. Bu ligden düşmek kesinlikle aklımdan geçmiyor. Tek başıma hiç bir şey yapamam. Bazı şeyleri birlikte yapacağız. Çünkü bu geminin içinde hepimiz varız. Batarsak hepimiz batarız ama batmayacağız. Coşkulu oynayacağız, takım olacağız. Üzülmeyi ve sevinmeyi hep birlikte bileceğiz. Çok sıkışık bir lig. Şu anda 9 puanımız var ama üstteki takımlarla da fazla bir fark yok. Kaliteli oyuncularımız toparlanıp üst sıralarda yer alacağız.”

Teknik direktör Mesut Bakkal’a inandıklarını ve bu nedenle takımın başına getirdiklerini belirten kulüp başkanı Nevzat Şahin ise şöyle konuştu:

“İnşallah Allah bizi mahcup etmez. Her iki tarafa da hayırlı olsun. Hocamızın aldığı her konuya saygı göstereceğiz. Ona tam destek vereceğiz. Herkesin hocamıza yardımcı olmasını istiyorum. İşimiz zor, kolay değil. Sıkıntılı ortamlardan çıkaranlar kahramandır. Hocamız bu tecrübeye sahip. Sadece biraz sabır bekliyoruz. Hocamızı tercih etmemizin sebeplerinden bir tanesi de tüm oyuncularımızı tanımasıdır. Onlarla daha öncede çalışmış olmasıdır. Şu anda kaybedilmiş bir şey yok. Bu kadro bu lig için yeterlidir. Hedefimizi ligde kalıcı olmak.”