SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de sahasında Kartalspor’a 1-0 mağlup olan 1461 Trabzon’un teknik direktörü Mustafa Akçay, “Çok avantajlı bir haftayı lehimize çevirebilirdik ancak olmadı” dedi.

Akçay, Kartalspor karsında aldıkları mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Uzun süredir mağlubiyetle tanışmamış bir takım olarak Kartalspor'a yenilmemiz üzücü ama futbolda bunlar da var. Çok avantajlı bir haftayı lehimize çevirebilirdik ancak olmadı” diye konuştu.

Oynadıkları futbol ile yenilgiyi hak etmediklerini savunan Akçay, “Stratejimizde mi oyuncularımızın potansiyelinde mi rakibin iyi hazırlanmış olması ya da söylemek istemediğim başka faktörler mi bu zemini hazırladı bilmiyorum ama müsabakanın genel hatlarına baktığımızda beraberlik gözüken bir maç olduğu söylenebilir. İyi mücadele ettik ancak son bölgelerde zorlayıcı ve hedefi bulmakta çok iyi değiliz. Bu hafta kazanamadık ancak önümüzdeki hafta kazanarak en azından ligde varlığımızı yeniden hissettirmek zorundayız, bunu başarabiliriz” diye konuştu.