SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Öncelikle şunu belirtmeliyim; dünkü Akhisar maçının F.Bahçe açısından çok rahat geçeceğini düşünüyordum. Ancak yanıldığımı kabul etmeliyim. Beklediğim gibi olmadı. Sarı-lacivertliler skor olarak geri düştü ve kısa süreli bir bocalama yaşadı. Bu gole erken cevap verilmesi dünkü galibiyetin anahtarıydı. Beraberliğin ardından oyunun hakimiyeti tamamen F.Bahçe'ye geçti, sonrasında da 2. gol geldi. Haftalardır ortalıklarda gözükmeyen Kuyt'ın 1 gol, 1 asisti sarı-lacivertlilere aylar sonra bir deplasmanda 3 puanı getirdi.

Son haftalardaki kötü oyunu birçok sakat futbolcu olmasına bağlayabiliriz. Bu oyuncuların yerine şans bulanlar da önlerine gelen fırsatı ellerinin tersiyle itiyorlar. Örneğin Stoch… Haftalardır kötü oynuyor, dün de ilk 11'de başladı ve dişe dokunur bir faydası olmadı. Daha erken oyundan alınmalıydı. Hasan Ali'de de bir düşüş var. Aykut Kocaman'ın oyuncu değişiklerine göz atacak olursak, bana göre Mehmet Topal'ın kenara gelmesi yanlıştı. Oyunda kaldığı sürece sarı-lacivertlilerin en iyisiydi.

F.Bahçe gerçekten iyi bir takım fakat eksikleri var. Bunların tamamlanmasıyla şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacaktır. Tabii sistemde de bazı değişiklikler şart. Bence Kocaman 3 ön liberolu sistemden vazgeçmeli. Bu 3 oyuncudan birini kesip, Alex'in daha çok koşanını, ileriye katedeni bulmalı. Bunun da devre arasında gerçekleşeceğine inanıyorum. Dünkü maç hiçbir şey için ölçü olamaz. Zira Akhisar F.Bahçe önünde fazla direnemedi. Açıkçası sarı-lacivertliler rakibi uyuta uyuta kazandı. Sonuçta kazanan her zaman haklıdır. Alınan 3 puan da şimdilik bazı defoları kapatacak. Akhisar için ise tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

Böyle gitmez

Bu kötü futbol ‘Acaba Limassol maçında bir sürpriz yaşanabilir mi?' sorusunu akıllara getiriyor kuşkusuz. Bu futbolla tabii ki yaşanabilir. Ancak ben o maçta F.Bahçe'nin çok daha iyi oynayacağını düşünüyorum. Zira UEFA'da gruptan çıkmak için çok önemli bir mücadele ve sarı-lacivertlilerin o maçta hata yapmayacaklarına inanıyorum.