SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman, Samandıra Tesisleri'nde basın mensupları ile bir araya gelecekti ancak son dakikada çıkan işi nedeniyle toplantıya katılamadı. Onun yerine basın sözcüsü Orkun Yazgan bir açıklama okudu.

İşte o açıklama:

“Zor bir dönemden geçiyoruz. Avrupa'da işler iyi gidiyor ama ligde puan olarak standartlarımızın altındayız. Özellikle son iki sezonda ve son dönemde Türkiye Ligi’ni domine etmiş bir takımın, bir an önce kendi standartlarını yakalaması gerekiyor.

Ama şunu da söylemek istiyorum. Bu zor günlerde futbolcularımın verdiği reaksiyon, birlikte hareket etme duygusu beni geleceğe yönelik umutlandırıyor.

Toplantılarda kamplarda herkesteki taşın altına elini koyma gayretini görüyorum ve bundan son derece memnunum. Fenerbahçe’de çok zorlu zamanları da güzel günleri de hep birlikte yaşadık. Şampiyon olduk kupalar aldık.

Sakat futbolcularımızın da takıma katılmasıyla bu sezon bazı maçlarda ortaya koymayı başardığımız mücadele gücü, temposu yüksek futbol anlayışını sezonun tümüne yaymak istiyoruz. Bunu yapacak kalitemiz ve gücümüz var. Yine kazanan takım olmak istiyoruz.

Biz bunu daha önce de yaptık. Yine yapacağız. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Her şey çok güzel olacak.”