SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altın gibi 3 puan

5 Kasım 2012

Yağmur duası OUT! G.Saray IN! ifadesini kullanırsak sanırım yanlış olmaz. Terim ve öğrencileri gittiği yere bereket götürüyor mübarek… İşin şakası bir yana Cuma trafiği, yağmur ve bunun üzerine Olimpiyat fobisini eklersek, doğal! olarak tribünler gerektiği kadar dolu değildi. Son iki sezondur rakibi tarafından eli boş gönderilen G.Saray için zorlu periyodun ilk halkasıydı dünkü mücadele. Fatih Terim, Selçuk-Melo ikilisinin stepnesi Yekta'ya “forma senin” diyerek adaletini gösterdi.

Carvalhal'in planında, uzun süredir kullanmadığı Turgay'la birlikte orta sahayı 5'leyerek bu bölgede G.Saray'a karşı üstünlü kurmak vardı. Bunda da başarılı oldu. Çünkü geçen haftanın adamı Yekta bu kez özellikle baskı yediği bölümlerde hem çok kritik hatalar yaptı, hem de oyunun kontrolünün rakibe geçmesini sağladı. Bu anlarda Belediye'nin iki tane golle sonuçlanabilecek pozisyonunu Cris ve Dany önledi. G.Saray'ın golü kalesinde göreceği anlar yaşanıyordu ki, Burak-Umut A.Ş'den mükemmel bir gol izledik. Açıkçası Terim'in ekibi kaleye ilk şutunda öne geçmenin şansını yaşadı. Skor üstünlüğünü alan G.Saray, bu kez yine bekleyen taraf olmayı tercih etti. Devrenin son diliminde Yekta'da üzerindeki tedirginliği atınca, partneri Selçuk insiyatifi ele aldı. İşte o Selçuk'un kendi organize ettiği atakta yaklaşık 30 metre depar atıp altı pasta golü bulması, derslik cinstendi.

G.Saray ikinci yarıda skorun da verdiği avantajla oyunu tutup, aktif dinlenme niyetindeydi ancak orta alandaki zaaf buna engel olduğu için yine Belediye ataklarına tanık olduk ve sarı kırmızılılar golü kalesinde gördü. Bu kimse için sürpriz olmadı, çünkü maçın ilk düdüğünden itibaren G.Saray'daki defo kabak gibi gözüküyordu.

Terim'in devrenin başında uygulaması gereken orta alandaki sıkıntıyı, yenen golden sonra yapmasını açıkcası yadırgadık. Zayatte'in kafasından gelen “ikram” golü G.Saray'ın imdadına yetişti. Peki artılar nelerdi dersek, Cris-Dany ikilisi belki de geldiklerinden bu yana en iyi performanslarını gösterdiler. Özellikle Cris'in yaptığı tecrübe kokan son hamleler, kalitesinin ispatıydı. Riera yerini iyice alışmaya başladı. Belediye gibi bir deplasmanda İspanyolu test etmek zor olmadı. G.Saray için bu galibiyetin önemi gerçekten çok büyük. Cluj maçı öncesi moral tazelemenin yanında, alınan üç puanla da rakipleriyle arasındaki farkı korumasını bildi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek