SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği, Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ve karşılaşmanın hakemi Hüseyin Sabancı’yı eleştirdi.

Başkent temsilcisinin basın sözcüsü Hakan Kaynar  yaptığı açıklamada, dün oynanan ve Sanica Boru Elazığspor’un 2-1 kazandığı karşılaşmanın hakemi Hüseyin Sabancı’nın yönetimi için 19 Mayıs Stadı’na gelen “6 bin Ankaralıyı şahit” gösterdiğini belirterek, “Sabancı bir futbol karşılaşmasında adeta rol çaldı” görüşünü savunduğunu söyledi.

Sabancı ve 4. hakem Deniz Ateş Bitnel’in maçta kırmızı-siyahlı takımın kulübesini baskı altına aldığını iddia eden Kaynar, Türk hakemlerinin Avrupa’da Türkiye’yi temsil ettiği bir zamanda bu tür hakem performanslarıyla karşılaşmanın bir futbol takımı için şanssızlık olduğunu dile getirdi.

Futbol karşılaşmasını başlayıp bitmesi ve maçın kaosa dönüşmemesi için hakemlere saygının şart olduğunu vurgulayan Kaynar, “Ama onların da hakaret içermeyen, seyirciyi ve rakibi kışkırtmayan itirazları futbol içinde kabul etmeleri lazım. Hakem sahanın efendisidir ama ne sahadakiler, ne de kulübedekiler onun kölesidir” diye konuştu.

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın karşılaşma sırasındaki “beden dili”ne değinen Kaynar, “Yılmaz Vural’ın Ankara deplasman sayılmaz gibi bir demeci olmuş sanırım. Vural, tam karşısındaki maraton tribününün dolu olduğunu mutlaka görmüştür. Ama umarım Ankaralı seyirciler onun gol sevincindeki beden dilini görmemiştir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:13:54,