SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

31 Aralık'a kadar vadesi geçmiş borçlarını ödemesi gereken ve harıl harıl kaynak arayan siyah-beyazlılar, olumsuz bir durumda yıldız futbolcuyu elden kaçırmaktan endişe ediyor

Siyah-beyazlı takımın merakla beklenen devre arası transfer harekatının ana maddesinin PSG'li Nene olduğu bir sır değil. Beşiktaşlı yöneticilerin de kimi zaman imalarla kimi zaman ise açık açık dile getirdiği bu gerçeğin arka planında ise taraflar arasında imzalanan ön protokolün olduğu biliniyor. Ancak Beşiktaş cephesi bu anlaşmayı resmi ağızlardan bir türlü kabul etmiyor. Bunun altında ise UEFA'nın sezon başında siyah-beyazlıları bir yıl Avrupa kupalarından men kararı yatıyor. Siyah-beyazlılar söz konusu cezanın geldiği döneme ait futbolcu borçlarını büyük oranda temizlerken tüm dikkatini 31 Ocak 2012 dönemine çevirdi.

Beşiktaş Yönetimi, Futbol AŞ.'nin kar yaptığı ve 30 milyon euroya yakın tasarrufa gidilmişken bankalarla uzun vadeli kredi anlaşmaları arıyor. Siyah-beyazlılar kalan borçları da UEFA'nın verdiği süre bitimine kadar sıfırlamak istiyor. İşte, yönetim bu ödeme planını oturtmadan Nene'yi resmen açıklamanın büyük sorunlar yaratacağını düşünüyor. Zira borçlar ödenmezse Kartal, bir sezon daha Avrupa kupalarına katılmama, puan silme ya da transfer yasağının da aralarında bulunduğu pekçok yaptırımla karşı karşıya kalabilir. Böyle bir durumda Nene bombasının ‘elde patlamasını' istemeyen siyah-beyazlılar Brezilyalının geçirdiği sakatlığı takip ettiklerini belirterek süre kazanma yolunu tercih ediyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK