SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belediye karşısında ilk iki golü Burak hazırladı, Umut ve Selçuk'a dokunmak kaldı. Turgay ile ikinci yarıda ümitlenen ev sahibini kendi kalesini avlayan Zayatte yıktı. G.Saray zirveyi tapuladı.

BU sezon iç sahada galibiyeti bulunmayan İstanbul Belediye ile son iki deplasmanında 1 puan ile yetinen Galatasaray karşılaştı. Kabus gibi geçen Ekim ayındaki 5 resmi maçının sadece 1'ini kazanan sarı-kırmızılılar, Kasım ayına startı Belediye galibiyeti ile verdi ve Cluj sınavı öncesi morallendi.

Yine bir Galatasaray maçında İstanbul'e etkisi altına alan yağış, dolması şüpheli Olimpiyat'ın iyice boş kalmasını sağladı. Fatih Terim daha önceki haftalarda söylemesi gereken “Kazanan 11 bozulmaz” sözünü dün uyguladı ve Kayserispor'u yenen takım Belediye'nin karşısına çıktı.

Webo ve Holmen gibi 3 Büyükler'de oynasa sırıtmayacak yabancılara sahip İstanbul Belediye maça hızlı başladı ancak golü Cimbom attı. Belediye'yi zayıf karnı Metin Depe-Zayatte tandemi yaktı. 11. dakikada Umut-Burak üçgeni, tabelayı değiştirdi. Umut'un pasını kafasıyla önüne alan ve kaleci ile karşı karşıya kalan Burak, geçen haftaki bencilliğini yapmadı ve topu partnerine aktardı. Umut'a da boş kaleye yuvarlamak kaldı: 0-1.

Belediye, Geraldes ve Turgay'ın uzaktan şutları ile Muslera'yı yokladı. 43'te Selçuk atağı başlattı ve topu Burak'a aktardı. Burak'ın zımba gibi şutunu Eduardo güçlükle çeldi, Selçuk takipçiliğini konuşturdu ve kaleciden dönen topu ağlara gönderdi: 0-2.

İkinci yarıda 3 dakikada 3 pozisyona giren Belediye, 61'de Turgay ile umutlandı. Dany'nin kaçırdığı Turgay, öne çıkan Muslera'yı aşırtma bir vuruşla avladı: 1-2. Umut, 62'de Burak'ın pasını boş durumdaki Amrabat'a atmadı ve gol kaçtı.

Ev sahibine yine Zayatte ‘dur' dedi. Gineli stoperin Emre Çolak'ın 68'de yaptığı ortaya vurduğu ters kafa, Eduardo'ya kontrpiyede bıraktı: 1-3.

Kötü oynadığı maçta skoru rahat elde eden Galatasaray, Burak'ın ayağından 80'de bir gol daha kaçırdı, uzatmada Emre boş kaleye atamadı ve 90 dakika 3-1 sonuçlandı.

3 hafta kazanamadığı dönemde bile liderliği bırakmayan ve dün zirveyi tapulayan Cimbom futbol olarak ‘umut' vermedi ama savunmada Cris, hücumda Burak mükemmeldi.

Mehmet ÖZCAN / AMK

Yayınlanma Tarihi:14:00,