SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geride bıraktığımız sezonu 3 kupayla kapatan ve yeni sezon öncesinde de Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı müzesine götüren Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Euroleague’deki 4. maçında kendi seyircisi önünde CSKA Moskova’ya 85-58’lik skor ile boyun eğdi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman mücadeleyi Abdi İpekçi Spor Salonu’nda takip ederken siyah beyazlı ekip karşılaşmaya Vidmar, Damir Markota, Patrick Christopher, Serhat Çetin ve Curtis Jerrells beşiyle başladı.

Mücadelenin ilk iki periyodunda konuk ekip CSKA Moskova özellikle dış atışlarda oldukça başarılı olurken Beşiktaş hem savunmada hem de hücumda ciddi sıkıntılar yaşadı. Beşiktaş ilk devrede kullandığı 10 üçlük atışında isabet kaydedemezken CSKA Moskova kullandığı 9 üçlük atışında 7 kez başarılı olarak %77 üç sayı istatistiğiyle farkı açtı.

İlk yarıda açılan farkın ardından CSKA Moskova karşısında siyah beyazlı ekip 3. periyotta da varlık gösteremezken fark 3. periyodun ortalarında 22 sayıya kadar çıktı.

Beşiktaş’ın üst üste yaptığı top kayıpları ev sahibi ekibin oyundan kopmasına sebep olurken deneyimli çalıştırıcı Erman Kunter’in aldığı molalar ve siyah beyazlı taraftarların bitmek bilmeyen desteğine rağmen ilk 3 maçında 3 galibiyet alan CSKA Moskova Beşiktaş’ı 85-58 yenerek galibiyet serisini 4 maça çıkardı.

1. PERİYOT :22-18 2. PERİYOT: 32-44 3.PERİYOT:  68-41 4.PERİYOT:  85-58

Yayınlanma Tarihi:11:00,