SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbolundaki düşüş hakkında konuşan Polat, “Son 6 senede 3-4 kez federasyon başkanı değişti. Kulüpler de böyle. Bu olumsuz etkiliyor. Türk futbolcusuna da yönelmiyoruz” dedi.

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki şansını değerlendiren tecrübeli idareci, “Kuralar çekilince kesin gözüyle bakıyordum. Ciddi yatırımlar ve transferler yapıldı. Şu anda Galatasaray işini zora soktu. İyi oynamıyor ama iyi mucadele ediyor” açıklamasını yaptı.

Stat hakkında da değerlendirmeler yapan Adnan Polat, Türk Telekom Stadı’nın yapımında en çok konuşulan kapakların bitmemesiydi. Yapılmasını bekleseydik 1 sene daha sürerdi ve Galatasaray’ın 60-80 milyon dolar zararı olurdu. TOKİ’ye verdiğimiz taahhüdü yerine getiremedik” ifadelerini kullandı

ORGANİZASYONLAR

Madonna konserinin stadın zeminini etkileyip etkilemediği konusu hakkında konuşan Galatasaray’ın eski başkanı, “Zemin tartışılıyor. Süleyman Rodop’un 6 ay önce çektiği kaset vardı. Statta 80’e yakın maç oynandı. Orada çok yağmur birikmedi ve sıkıntı yoktu. Konser yapılınca ilgili tedbir alınmadı. O zeminde forkliftler ve dozerler dolaştı. Alttaki drenajlar düşmüştür. stat da göle döndü” şeklinde konuştu

Yaşananların sorumlusunun kim olduğuna değinen Adnan Polat, “Adet haline geldi ve gökten taş yağsa bizden bilecekler. Mevcut yönetim yepyeni stat buldu. O stadın oturması 2-3 sene sürer. Ünal bey 1.5 senedir görevin başında. Sorumluluk onlarda” dedi.

Polat Adnan Öztürk için “Adnan Öztürk ‘O stadın sorumluluğu bize ait” diyerek ilk defa doğru konuşmuş” diyerek Öztürk’e sert bir mesaj yolladı.

Yayınlanma Tarihi:14:30,