SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sırp yıldızın 19 kişilik kadroda yer almamasına gerekçe olarak çocuğunun hastalığı gösterildi ancak teknik direktör Aykut Kocaman'ın bir görüşme yaparak İstanbul'da bıraktığı öğrenildi…

Aykut Kocaman'ın 19 kişilik kadroya almadığı Milos Krasic'in çocuğunun hastalığı nedeniyle İstanbul'da kaldığı açıklandı. Kulüpten böyle bir açıklama yapıldı ancak Sırp yıldızın kadro dışı kalma sebebinin formsuzluğu olduğu ileri sürüldü. Sezon başında Cristian Baroni'yi de formsuzluğu nedeniyle kadroya almayan sarı-lacivertli çalıştırıcı, Brezilyalı yıldıza gözdağı vermiş ve kısa sürede kendine gelmesini sağlamıştı.

Krasic ile yaklaşık 15 dakika başbaşa görüşen tecrübeli teknik adam, “Sana inandığım için buradasın. Geçen yıl Juventus'ta yeterli şansı bulamadığın için performansın gerilemiş. Aramıza katılalı bir hayli zaman olmasına rağmen gerçek gücüne kavuşamadın. Uzun bir maratonun içindeyiz. Hem Süper Lig hem de Avrupa'da zorlu maçlar bizi bekliyor. Bir an önce toparlanmanı bekliyorum” dedi.

KUYT: İSTANBUL YAŞANACAK ŞEHİR

Dirk Kuyt, Lig TV'ye verdiği röportajda “İstanbul dışardan gelen insanlar için üst seviyede. Yaşamak için ideal bir şehir ve bir çok Avrupa şehrine taş çıkardır” yorumunu yaptı. Kadıköy'de Antalyaspor'a kaybettikleri için çok üzüldüğüne dikkat çeken Hollandalı futbolcu, “Bu maça takılıp kalmamalıyız. 3 puan kaybetmiş olabiliriz, ama önümüzde kazanılacak çok maç ve çok puan var” dedi.

TARAFTAR MUHTEŞEM

Marsilya maçını tribünden izleme fırsatı olduğuna işaret eden Kuyt, “Taraftarlardan çok etkilendim ve dedim ki, eğer bizi böyle desteklemeye devam ederlerse, bizim için çok puan kazanacaklar. Avrupa Ligi için de çok iyi bir takımız. Mümkün olduğu kadar ilerleyeceğiz” diye konuştu.