SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Ankara’da bir araya geldi. Federasyon Başkanı Demirören, A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’ya da destek mesajı verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Ankara’da bir araya geldi. Görüşmenin konu başlıkları arasında kulüpler yasası, e-bilet uygulaması ve yeni Riva Tesisleri vardı. Federasyon Başkanı Demirören, A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’ya da destek mesajı verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören başkanlığındaki federasyon yöneticilerini makamında kabul etti. Suat Kılıç, Yıldırım Demirören ile yaptıkları toplantıda, “Kulüpler yasası çalışmaları, kameralı güvenlik sistemi ve e-bilet uygulaması ile yeni Riva Tesisleri’ni ele aldıklarını söyledi..

Kulüpler yasasıyla ilgili çalışmalara değinen Kılıç, federasyon ve Kulüpler Birliği’nin ortak bir taslak çalışmasının bulunduğunu ifade ederek, “Türkiye’de artık başta futbol olmak üzere kulüplerin dernekler yasasıyla yönetilmesine imkan kalmayacak. Kulüplerin finansman ve borçlanma tablolarını, Dernekler Yasası’yla kontrol edebilmek artık mümkün değil. Kulüpler yasası, başta mali denetim, finansman oluşturma ve finansman yönetimi olmak üzere, Türkiye’deki kulüplerin köklü sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler getirecek bir çalışma olarak tarafımızdan değerlendirilmektedir” dedi.

Bakan Suat Kılıç, “Hasan Doğan Milli Takım Futbol Kamp Tesisleri’ne ilişkin proje çalışmalarının tamamladığını ve 2013 Ocak ayında temeli atacaklarını söyledi. A Milli Takım’la ilgili soruları yanıtlayan Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören de, başarı için sabırlı olunması gerektiğini söyledi.

Abdullah Avcı ile kalıcı bir Milli Takım kurmayı hedeflediklerini ifade eden Demirören, “Yeni bir Milli Takım kurduk. Herkes ilk gün şampiyonluk bekliyor. Biz Abdullah Hoca’yla yola çıkarken kalıcı bir Milli Takım kurduk. Bu da süreç alacaktır. Herkesin sabırlı olması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu. E-bilet uygulmasına da değinen Demirören, hedeflerinin sistemi 2014 yılının Nisan ayında hayata geçirmek olduğunu belirtti.

Yayınlanma Tarihi:12:06,