SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de 9 haftanın ardından 11. sırada yer alan Sivasspor’da futbolcular hedeflerinin Avrupa’ya gidebilmek olduğunu bildirdiler.

Uğur Kavuk, lige iyi başladıklarını ve puanlar topladıklarını belirterek, “Tek kaybımız son haftaki Akhisar Belediyespor maçı oldu. Ondan önceki Medikal Park Antalyaspor maçında bir beraberlik çıkarabilseydik, istediğimiz hedefleri tutturuyorduk. Lig bazında baktığımız zaman hedeflerimiz doğrultusunda 4 puan kaybımız var. Şu anda 12 puanımız var” dedi.

Kaybettikleri puanları Orduspor maçıyla telafi etmek istediklerini anlatan Kavuk, “Bu yıl geçen senenin üzerine koyup gidemediğimiz UEFA Avrupa Ligi’ne gitmek istiyoruz. İnşallah bunu başarırız. Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor puan sıralamasında hemen üstümüzde. Herkes sıkıntı yaşıyor. Biz de son iki hafta sıkıntı yaşadık. İnşallah bundan sonra daha iyi konsantre olup, daha iyi maçlar çıkartıp tekrar üst sıralara çıkarız” diye konuştu.

Sivasspor formasını 4 sezondur giydiğini hatırlatan Kavuk, “Biz çok kötü sezonlar da geçirdik. Geçen sene çok güzel bir sezon geçirdik. Benim ve takımımın hedefleri aynı. UEFA Avrupa Ligi’ne katılmak istiyoruz. Mümkün olursa iyi maçlar çıkarabilirsek Şampiyonlar Ligi ön elemesi bile olabilir. Bunu zaman gösterecek. Türkiye’de hedefimiz UEFA için istediğimiz puanı yakalamak. Ondan sonra da Şampiyonlar Ligi olur, Şampiyonlar Ligi ön eleme olur onu kovalayacağız” dedi.