SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi heyetinin yaptığı ziyaretin ardından Trabzonspor'da sular durulmuyor. Ziyaretten haberi olmayan Başkan Sadri Şener, medya aracılığıyla “Nevzat Şakar bu ziyaretten bana bahsetmedi, yazıklar olsun” derken Asbaşkan Şakar istifanın eşiğine geldi. “Her an her şey olabilir” diyen Şakar, Şener'in kendisine basın yoluyla yüklenmesine içerledi ve “Keşke bunları bire bir bana söyleseydi” dedi.

ÖNEMLİ OLAN TRABZON

Başkan Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar'ın istifa sinyali vermesi üzerine açıklamalarını daha da sertleştirdi. Şener, Şakar'ın istifasının mühim bir olay olmadığını ifade ederek, “Nevzat Şakar'ın istifası çok önemli değil. Önemli olan Trabzonspor'dur. Genel Başkanları 200 metre ötedeyken kulübü ciddiye almadı, bizimkiler buna da tavır alamadı. Yapılan büyük bir hatadır. Ziyareti kabul edenler, kimden akıl alıp bu işi yapmışlarsa yine o akıl hocalarına danışarak bu hatayı telafi etsinler” şeklinde konuştu.

ASBAŞKAN BÜYÜKAYDIN

Nevzat Şakar'ın istifasına kesin gözüyle bakılırken, yönetim içerisinde yeniden yapılanmaya gidilecek. Şakar'ın istifası durumunda kendisine yakın isim olan Genel Sayman Temel Kazancıoğlu'nun da istifa edeceği iddia edildi. Bu durumda Asbaşkanlığa Yılmaz Büyükaydın'ın getirileceği ve bir de başkan yardımcısı seçilerek göreve devam edileceği gelen haberler arasında.

ÖZBAK, ŞAKAR’LA GÖRÜŞTÜ

Camia içerisinde yer alan bir diğer iddia ise Asbaşkan Şakar'ın istifasını Divan Başkanı Ali Özbak'ın engellediği ve, Özbak'ın Şakar'ı “Bu istifa kulübe şu anda büyük zarar verir, kararından dönmelisin. Hiç değilse kongreye kadar görevine devam etmelisin” diyerek uyardığı yönünde. Şakar'ın nasıl bir tavır alacağı merak konusu olurken, Başkan Şener'in Asbaşkan seçenekleri arasında Necmettin Aytekin'in de yer aldığı öğrenildi.

ORAN’DAN ŞENER’E YANIT: ŞENER BİLİYORDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Sadri Şener'in, ziyarete tepki göstermesiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı. Oran yazılı açıklamada, “Sadri Bey, ‘Benim haberim yok' diyor ama 30 Ekim Salı günü saat 17.00 gibi Sadri Şener'in sekreteri Büşra Hanım'la irtibat kurduk. Büşra Hanım, Sadri Şener'in yapacağımız ziyaret konusunda bilgisi olmadığını, rahatsızlığı sebebiyle ziyaret sırasında orada olamayacağını ifade etti. Asbaşkanın haberi var, sekreterinin haberi var. Kendisine iletildi, teyidini aldık. Ona rağmen bunu söylemesini yadırgadım.

HABERİM OLSA O ZİYARET GERÇEKLEŞMEZDİ

Şener’in, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'a yanıtı da gecikmedi. Sadri Şener, “Benim haberim olsa o ziyaret gerçekleşmezdi” dedi. Öte yandan Şener, “Başkan haddini aştı” diyen CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan'a da “O haddini aşmasın. Benim ömrüm il başkanlarıyla görüşmekle geçti ben onun yaşı kadar da il başkanı gördüm tanıdım” dedi.

GÜNEŞ’TEN SEFERBERLİK

Şenol Güneş, kulüp içerisinde yaşanan krizden futbolcuların etkilenmemesi için seferberlik ilan etti. Yaşanan süreçten takım adına rahatsızlığını yönetime ileten Güneş, futbolcularından sadece Antalya maçına konsantre olmalarını istedi. Tecrübeli teknik adamın, oyunlarıyla yaptığı toplantıda, “Her şeye kulaklarınızı tıkayın. Burada sizin ve takımın başarısı her şeyi belirler. Bu hafta çok zorlu bir maça çıkacağız. Rakibimiz deplasmanda Fenerbahçe'yi devirdi. Çok ciddi bir ekip. Bu maç, konsantre kaybını kabul etmez” diye konuştu.

Sertaç HELLAÇ / AMK