SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Fenerbahçe'nin iç çalkantılar yaşadığı, Beşiktaş'ın ‘feda' ettiği sezonda zirveyi bir türlü koparamadı. Fatih Terim, bugünkü İstanbul BB maçından başlayarak 6'da 6 istedi.

SAHAYA YANSIMIYOR

Sarı-Kırmızılılar bugün Olimpiyat Stadı'nda İstanbul BB'ye konuk olacak. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de bu maçtan başlayarak uzun vadeli hesaplarını yaptı. Süper transferlerle ‘mutlak favori' olarak girdiği sezonda bu kimliğini henüz yeşil çimlere yansıtamayan Aslan'da İmparator fikstürü öğrencilerinin önüne koyup 6 maçta 18 puan istedi. Fenerbahçe'nin Alex krizi başta olmak üzere çalkalandığı sezonda yıldızlarını kaybetmiş Beşiktaş da gerilerde kaldı ancak zirvenin kontrolü sarı-kırmızılılarda değil.

TT ARENA’DA CİLA!

Fatih Terim, nispeten kolay görünen fikstürde İstanbul BB ile başlamasını düşündüğü galibiyet zincirine Mersin, Karabük, Elazığ, G.Antep ve Sivas halkalarını eklemeyi planlıyor. Bu 6 maçtan çıkarılacak 18 puanla sarı-kırmızılıların eli ilk yarının son 2 karşılaması olan F.Bahçe ve Trabzon mücadeleleri öncesi rahatlayacak. Özellikle ezeli rakip F.Bahçe'den alınacak olası bir galibiyet camiayı henüz devre sonunda şampiyonluk havasına sokacak.

İŞTE FATİH TERİM FARKI

Fatih Terim, Galatasaray'ın sadece futbol takımının teknik direktörü değil, kulübün her branşıyla yakından ilgilenen bir de taraftarı aynı zamanda. Sarı-kırmızılı kulübün amatör branşlardaki maçlarına da fırsat buldukça giden Terim'in önceki gün G.Saray Kadın Basketbol Takımı'nın 14 sayı geriden gelip kazandığı USK Prag maçının ardından koç Ekrem Memnun'u aradığı öğrenildi. Terim'in A'dan Z'ye kulübe bu kadar sahip çıkması da en çok sarı-kırmızılı taraftarı gururlandırıyor.