SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında kendi evinde Galatasaray’a 3-1 mağlup olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un Portekizli çalıştırıcısı Carlos Carvalhal, karşılaşmanın 6. dakikasında yaşanan pozisyonla ilgili hakeme eleştirilerde bulundu.

Carvalhal yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Böyle büyük takımlara karşı oynanan maçlarda ilk gol bütün farkı yaratıyor. Rakibin ilerdeki verimliliği skorda belirleyici oldu.

Oyun 3-1’e gelene kadar rakibin sadece 3 gol pozisyonu vardı. Biz de gol fırsatları bulduk ancak verimli olamadık. Maçın analizini yaparken bunları söylemek zorundayım, herkes kabul edecek ki Webo’ya yapılan mücadelede hakem farklı bir karar verseydi her şey değişirdi.

Topu iyi çevirdik, çok çalıştık, gol fırsatları da bulduk, iyi bir performans sergiledik ancak sonuçtan dolayı mutlu değilim. Galatasaray’ı aldığı sonuçtan dolayı tebrik ediyorum ve Cluj maçında şans diliyorum. Umarım G.Saray Braga maçını da kazanır. Fenerbahçe ile beraber Galatasaray’ın Türk takımlarının Avrupa arenasında mücadele edebilmeleri için kazanmaları gerekiyor.”

Yayınlanma Tarihi:13:07,