SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Fikret Orman’ın siyah beyazlı taraftarlara mesajı:

Sevgili Beşiktaşlılar,

Bildiğiniz üzere erkek basketbol takımımız, geçtiğimiz sezon Türkiye Kupası, EuroChallenge Cup ve Beko Basketbol Ligi şampiyonluklarını elde etti. Son olarak ne mutlu ki, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı müzemize getirdi. Avrupa'da ekol kabul edilen bir takım karşısında mükemmel bir maç çıkararak kazanan takımımız, tarih yazmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da büyük başarılara imza atıyorlar. Başta Coachumuz Erman Kunter olmak üzere, sahada ter akıtan tüm oyuncularımızı camiamız adına kutluyorum.

Göreve geldiğimizden bu yana, başarıya giden yolun birlik ve beraberlikten geçtiğini her platformda üstüne basa basa söyledik. Biz Beşiktaş olarak, gündelik yaşamıyoruz. Planlı-programlı hareket ediyoruz. Günlük sonuçlar, günlük olaylar, uzun vadeli çalışmalarımızı engelleyemez. Futbol takımımızda gençleştirme operasyonu yaparak yeni oyuncuları kadromuza kattık. Bunu yaparken de yeni bir hocayla yola çıktık. Ayrıca başkan olarak şahsım ve yönetici arkadaşlarım da görevlerimizde yeniyiz. Gerek takımımızda gerek kulübümüzde gerekse de camiamızda bütünlüğü yakalamak için çaba sarf ediyoruz. Bu da ancak beraber yarattığımız sinerji ile olur. Ancak biz el ele verip, kulübümüzü arzulanan hedeflerine ulaştırmak için gecemizi gündüzümüze katarken, sizden ricam başarıyı sadece futbol takımımızın aldığı neticelerle değerlendirmemeniz.

Unutmayın ki Beşiktaşlılık, “Yenilsen de, yensen de taraftarın seninle” demektir. Ben taraftarımızın futbol ve basketbol takımlarımıza gösterdiği destekten memnuniyet duyuyorum. Umarım bu destek artarak, diğer branşlarımızda da devam eder. Burada sanırım milli takımımızın da aldığı sonuçlar üzerinden Türk futbolunda yeni bir yapılanmaya ihtiyaç olduğu tespitini yapmamız yanlış olmaz. Türk futbolunun yüksek ücretlerle geldiği noktalar, lokasyonlar ortada. Bilmelisiniz ki, futbolda olması gereken yeniden yapılanma modelini, ilk önce Beşiktaş oluşturacak. Her şeyde öncü olduğu gibi bunda da öncü olacağımıza inanıyorum.

Beşiktaşımız'ı çok daha güzel yerlerde göreceğimizden, çok daha büyük mutlulukları birlikte yaşayacağımızdan şüpheniz olmasın.

Yeter ki bize olan inancınızı sürdürün, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep yanımızda olun.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Yayınlanma Tarihi:15:31,