SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kanaltürk'e konuşan Beşiktaş’ın eski kaptanı İbrahim Üzülmez; Quaresma, Beşiktaş’tan ayrılışı ve siyah beyazlı kulübün transferleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte İbrahim Üzülmez’in açıklamalarından satırbaşları:

‘KONUŞMASI GEREKEN İSİM SÜREYYA AĞABEY’

Ben Quaresma'nın çıplak bir şekilde gezdiğini görmedim. Onun böyle bir davranış içinde olduğu söyleniyor. Şahit olmadım. Bizim oyuncuların soyunduğu yer ile duş alınacak yer arasında 3-4 metrelik bir mesafe var. İdmanlardan sonra yabancı oyuncular duşa girerken, çıplak gidenler oluyor. Zaten yabancıların yüzde 80'i, 90'ı o arada hep çıplak gider duşa. Bunun dışında duştan çıktıktan sonra hiçbir futbolcunun, yabancılar da dahil odalarına çıplak gittiğini görmedim. Quaresma'yla ilgili böyle bir olay neden ortaya atıldı anlamadım. Ağır ithamlar bunlar. Bunlara cevap verilmesi gerekiyor. İdrar yapma olayı da kime yapılmışsa çıksın o konuşsun. Süreyya Ağabey konuşmalı bu konuda. Yılların emektar malzemecisi. Takıma en yakın isim. En sağlıklı yorumu o yapar.

‘QUARESMA OYNAMALI’

Quaresma'ya Beşiktaş'ın ihtiyacı var. Bu takıma katkı sağlar. Yetenekli bir oyuncu. Mircea Lucescu bazı oyunculardan büyük verim aldı. O oyuncularla 100. yılda şampiyonluk geldi. Quaresma'dan da iyi bir teknik adam konuşarak büyük verim alır. Yeteneklerini takım adına kullandırır.

‘ÖNCEDEN DE ŞİKAYET OLMUŞTU’

Bir dönem bir genç oyuncuyla ilgili şikayet geldi. Soyunma odasından duş alınmaya gidilen yerde personellerle karşılaşılıyor. Bir genç oyuncunun başına böyle bir şey geldi ve şikayet oldu. Orada çalışan ablalarımız var. Onlarla bazen duş alınan yerden odaya geçerken karşılaşabiliyorduk. Genç oyuncu çıplak değil üstelik, havlusuyla çıkmış. Onlar da rahatsız olmuş. Oyuncuyu uyardım. O kadar. Bazı oyuncularla, bazı şeyleri yaşarsınız. Karşı tarafı uyardığınız zaman, uyarıları alırsa olay kapanır.

‘BEŞİKTAŞ MENAJERLERİ ZENGİN ETTİ’

Senin elinde 10 yabancı oyuncun var. 4'ü yedekte, 2'si tribünde duruyor. Çekirdek çitliyor, maç seyrediyor. Kardeşim çuvalla borcun var senin. Böyle lükse sahip değilsin. O zaman 8 yabancı al. Menajerleri zengin ettiler. Zaten o menajerler kulüp içinde cirit atıyor. Ülke futbolu bu yüzden giderek kötüleşiyor.

TARAFTARA SİTEM…

Fenerbahçe taraftarı kaptanına sahip çıktı. Bu çok önemli. Onları tebrik ediyorum. Beşiktaş taraftarı da kaptanlarına daha iyi sahip çıkabilir miydi, diye soruyorum kendime. Bir Alex'in Türkiye'den gitmesi bir de İbrahim Üzülmez'in Beşiktaş'tan gitmesi var ortada. Takdir kamuoyunun.