SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un Trabzonspor ile deplasmanda oynadığı maçın ardından fenalık geçiren ve hastaneye kaldırılan yeşil-beyazlı kulübün başkanı İbrahim Yazıcı’nın, sağlık ekibinin yeterli ekipmanı ve zamanında müdahalesi sayesinde hastaneye durumu daha iyi şekilde ulaştığı bildirildi.Bursaspor kulübü doktorlarından Şafak Selimoğlu, yaptığı açıklamada, yeşil-beyazlı kulüpte görev almadan önce 20 yıl acil serviste görev yaptığını belirterek, kulüpte görev almaya başladıktan sonra, bu durumun verdiği refleks ve sorumlulukla öncelikle ilk yardım cihazlarının tamamlanması yönünde çalışma yaptıklarını söyledi.

Bursa Atatürk Stadı’nda ilk müdahaleler için gerekli ekipman ve ilaçlar bulunduğunu dile getiren Selimoğlu, daha önce kaşı açılan Serdar Aziz’e burada estetik dikiş yapıldığını, omuzu çıkan bir oyuncuya da anında müdahale yaparak hastaneye götürülmeden sorunun giderildiğini anlattı.

Selimoğlu, başkanın yanına giderken neyle karşılaşacaklarını bildikleri için gerekli ilaç ve ekipmanları da götürüklerini ifade ederek, ”112 Acil Servis ekipleri durumu bilmedikleri için müdahale biraz daha gecikebilirdi. Olay yerine vardığımızda diğer doktor arkadaşlar da bize yardımcı oldular. Güzel bir çalışma yaptık. Statta başkanın damar yolu açıldı, 5 damardan iğne ile ilk müdahale yapıldı. Oksijen tüpleri de çok hızlı yetiştirildi” dedi.

Sağlık kitini başkan Yazıcı’ya özel hazırlamadıklarını, ancak başkanın kullandığı ilaçları özel bir kap içinde sakladıklarını vurgulayan Selimoğlu, şöyle devam etti:

‘Başkanımız takımı düşünerek alçak gönüllü davranmış ve yanındakilere ‘sağlık ekibi bana maçtan sonra gerekli müdahaleyi yapar’ demiş. Maçın sonlarında stres artınca bu sağlığının kötüye gitmesi açısından tuz-biber olmuş, nefes darlığı iyice gelmiş. Kalbiyle ilgili oksijensizlikten dolayı kriz gelişmiş. Başkan Yazıcı daha önce de iki kez Bursa Atatürk Stadı’nda aynı sağlık sorununu yaşamış, yaptığımız müdahalenin ardından iyi olmuştu. Eğer ilk anda müdahaleyi yapsaydık, bu sağlık sorunları yaşanmaz ve başkanımız 1 saat sonunda evine gidebilirdi.”

Selimoğlu, yapılan müdahalenin ardından Yazıcı’nın hastaneye bilinci açık şekilde ulaştığını anlatarak, ”Başkanı hastanede hazır gelmişken kapsamlı bir kontrolden de geçirttik. Daha sonra İstanbul’a getirildi, anjiyo yapıldı. Şu an dinleniyor. Durumuna göre bu akşam veya yarın taburcu edilebilir. Ancak dinlenmeye çekilecektir” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:28,