SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TT Arena’da Galatasaray karşısında aldığı farklı yenilgi sonrası Spor Toto Süper Lig’de 17. sırada yer alan Kayserispor, Hırvat teknik direktörü Robert Prosenecki yönetiminde Karpuzatan Tesisleri’nde taktik çalışması yaptı. Kayserispor Başkanı Recep Mamur, yönetici Ali Çetin, genel menajer Süleyman Hurma ve 3 gazetecinin izlediği antrenmanda futbolcuların moralsiz ve durgun olması dikkati çekti. Menajer Hurma, antrenman öncesinde oyuncularla tek tek konuşarak, onları motive etmeye çalıştı. Karabükspor maçını kazanarak bir çıkış yakalayacaklarını belirten Kayserispor Başkanı Recep Mamur, “Kayserispor, içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemden en kısa sürede çıkacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Teknik kadromuza da, oyuncularımıza da güveniyoruz” dedi.

Başkan Mamur, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında çıkan olaylar nedeniyle verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasını ağır bulduklarını, yaptıkları itirazın yarın görüşülerek, karara bağlanacağını söyledi. İtirazın kabul edilmemesi halinde sarı kırmızılı ekip, Cumartesi günü saat 16.00’daki Karabükspor maçını kadın ve çocuk taraftarlar karşısında oynayacak. Kayserispor, en son seyircisiz maç oynama cezasını 10 yıl önce Rizespor karşılaşması sonrası almıştı.

MOUCHE SAHALARDAN 1 AY UZAK KALACAK

Robert Prosenecki yönetimindeki antrenmanda oyuncular, ısınma hareketlerinin ardından sahaya koyulan futbolcu maketleriyle taktik çalışması yaptı. Karabükspor maçı öncesi muayene olan Mouche’nin sol ayak baldırında ciddi bir yırtık olduğu ve sahalardan en az 1 ay uzak kalacağı ifade edildi. Pablo Mouche, salonda belden üstünü çalıştıran aletli çalışma yaptı.