SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Radyospor’a çok sert açıklamalar yaptı.

FİKİRLER YÖNETİMDE SÖYLENİR

Galatasaray’da yönetimde alınan kararların dışarıda yöneticiler tarafından tartışılmasını ya da kamuoyu ile paylaşılmasının yanlış olduğunu söyleyen Aktar, “Galatasaray’ın bir yönetimi var. Esas konular yönetimde karara bağlandıktan sonra kararlar hakkında yöneticilerin olur olmaz açıklamalarda bulunması doğru değil. Yönetimde yer alan bir isim, eğer gündemde olan konudan memnun değilse görüşünü orada paylaşacak. Yönetimde farklı fikirleri olabilir. Eğer yönetime aykırı olduğunu ifade ediyorsa o zaman o kuruldan ayrılacak” dedi.

ÖZTÜRK İSTİFA ETSİN

İrfan Aktar, Galatasaray’ın eski yöneticisi Taner Aşkın’ın “Adnan Öztürk başkan olmak istiyor” sözleri içinse, “Önümüzde 15 ay hizmet dönemi varken Adnan Öztürk eğer bunu düşünüyor ve çalışmalar yapıyorsa o zaman istifa etmesi gerekir. Galatasaray’da seçim 2014 Mayıs’ta. Galatasaray’da gelenekler vardır” diyerek sert tepki gösterdi.

ÖZTÜRK’ÜN AÇIKLAMALARI GEREKSİZ

Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Öztürk’e yönelik eleştirilerini sürdüren Aktar, Adnan Öztürk, zemin konusunda “yönetim kurulu sorumludur” sözlerini gereksiz bulunduğunu söyledi.

Aktar, “Adnan Öztürk, zemin konusunda sorumlu yönetim kurulu sorumludur diye açıklama yaptı. İyi de bu stadyumu teslim alan ve açan Adnan Polat yönetimi. Bu işten mevcut yönetim sorumlu diyemezsiniz. Adnan Öztürk’ün konu hakkında açıklaması çok gereksiz. Mevcut yönetim zaten Arena’daki sorunları araştırıyor. Yönetim Kurulu sorumludur diyorsanız eğer sormak lazım; hangi yönetim?” diye konuştu.

ÇELEBİ SIKINTILI DURUMDA

Arena’nın zemini konusunda Aysal yönetimini eleştiren Işın Çelebi’ye de yanıt veren Aktar, “sorumlu onlar” dedi.

Aktar, sözlerine şöyle devam etti:

“Işın Çelebi, sıkıntılı bir durumda. 2011 Ocak’ta stadyumu aceleyle aldıkları için şimdi çatı yapılmalıydı diye konuşuyor. Işın Çelebi, üzerindeki sorumluluğu atmaya çalışıyor. Kendi sorumluluğunu bugünkü yönetime atmak haklı bir yaklaşım değil”

Yayınlanma Tarihi:14:34,