SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dön bir aynaya bak

Trabzonspor’dan ayrılmak isteyen Volkan ile baş başa görüşme yapan asbaşkan Nevzat Şakar’ın, yıldız oyuncuya oldukça ağır ifadelerle yüklendiği öğrenildi.

Güncellenme: 11:01, 31/10/2012
Dön bir aynaya bak

Volkan Şen gitmek istedi, yönetimden tokat gibi yanıt geldi

ŞARTLAR OLUŞURSA…

Bursaspor mücadelesine saatler kala patlayan Volkan Şen krizinde her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Trabzonspor'dan ayrılmak istediğini yönetime ileten Volkan ile baş başa bir görüşme yapan asbaşkan Nevzat Şakar'ın, yıldız oyuncuya oldukça ağır ifadelerle yüklendiği öğrenildi. Şakar'ın, “Bu formayı giymek herkese nasip olmaz. Yine de gitmek isteyeni zorla tutmayız. Fakat bu iş çocuk oyuncağı değil. Şartlar oluşursa istediğin yere gidebilirsin. Her şeyi tart, iyi düşün.”

MENAJERİYLE BULUŞACAK

“Bİz seni 3 milyon 600 bin euro bonservis ücreti ile transfer ettik. Bu paradan 1 kuruş aşağısına seni göndermemiz söz konusu değil. Şu anda hangi kulüp bu parayı senin için feda eder?” diyerek Volkan'ı uyardığı kaydedildi. Fakat Volkan Şen'in ikna olmadığı ve bu sözleri “Fikrimin değişeceğini sanmıyorum. Ayrılmak en doğrusu” diye yanıtladığı ifade edildi. Bunun üzerine Şakar'ın, süresiz olarak kadro dışı bırakılması beklenen Volkan'ın menajerine, Antalyaspor maçı öncesine randevu verdiği belirtildi.

2 TALİBİ VAR

Volkan'ı en çok isteyen kulüpler, eski takımı Bursaspor ve arasının çok iyi olduğu Samet Aybaba'nın Beşiktaş'ı… Volkan'ın da özellikle siyah-beyazlılarda gönlünün olduğu biliniyor. Fakat Beşiktaş, Volkan için yaklaşık 4 milyon euro vermeye sıcak bakmıyor. Takas teklifiyle kapıyı çalması beklenen Kartal'dan şayet bu senaryo gerçekleşirse Ersan Gülüm, Erkan Kaş ve Oğuzhan gibi futbolcuların talep edileceği ifade ediliyor.

AKLIMIZI KAÇIRMADIK

Hasan Yener, Volkan-Quaresma takası için “Problemli bir yabancı daha almamız için şaşırmış olmamız lazım” dedi

Bordo-mavililerin genel sekreteri Hasan Yener, sorun yaşadıkları Volkan Şen'in Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Quaresma ile takas edileceği şeklindeki dedikodulara tepki gösterdi. Yener, “Takımımızda 12 yabancı oyuncumuz var. Kaldı ki bugün kendi takımıyla sorunlar yaşamış problemli bir futbolcuyu kadromuza katmamız için şaşırmış olmamız lazım. Aklımızdan bile geçmeyen bir şey. Bu tür haberleri nereden çıkarıyorlar gerçekten anlamakta zorlanıyorum” ifadelerini kullandı.

GÜNEŞ EN İYİSİNİ BİLİR

Volkan ile sözleşmelerinin sürdüğünü söyleyen Hasan Yener, “Kadroya girip girmemesi konusundaki karar teknik patronumuz Şenol Güneş'indir. Elindeki futbolcuları ne şekilde kullanacağını bilir. Halletmemiz gereken sorunlar olduğu bir gerçek. Onun dışında diğer futbolcular neyse Volkan da aynıdır” dedi.

ALANZİNHO DÖNÜYOR

Trabzonspor'un kendi sahasında Bursa karşısında aldığı yenilgiden sonra Şenol Güneş'in kadroda değişikliğe gideceği öğrenildi. Özellikle hücumda pozisyon üretmekte güçlük çeken bordo-mavililerde, sakatlığı düzelen Alanzinho'nun yeniden ilk 11'e döneceği belirtildi. Teknik patron Güneş'in güvendiği isimler arasında yer alan Brezilyalı futbolcunun, Antalya maçında oynamak isteğini dün bizzat teknik patron Güneş'e ilettiği de gelen bilgiler arasında.

ŞENOL GÜNEŞ’İN ŞARTI

Bir hafta içinde olumlu ya da olumsuz olarak sona ermesi beklenen Volkan Şen krizinde, bordo-mavililer birçok seçeneği göz önünde bulunduruyor. Aslında teknik direktör Şenol Güneş, biraz sorunlu olsa da yeteneği tartışılmaz bir yerli yıldızı kaybetmek istemiyor. Ancak bu oyuncu takımda tutulmazsa kulübün ciddi bir para kazanmasını, Selçuk, Engin ve Burak transferinde gerçekleşenlerin yeniden yaşanmamasını da şart koşuyor.

Sertaç HELLAÇ / AMK

Yayınlanma Tarihi:10:33,