SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin eski kaptanı Alex de Souza, ülkesinde verdiği röportajda sarı-lacivertli takım hakkında konuştu. Fenerbahçe’den ses getiren bir şekilde ayrılan ve ülkesine dönen Brezilya, Coritiba ile sahalara çıkmadan önce eski konular ile ilgili konuşmaya devam ediyor.

KOCAMAN’A İLGİNÇ BENZETME

SporTV’ye bir röportaj veren Alex, Fenerbahçe’de teknik direktör Alex de Souza ile aralarında neler olduğu ile ilgili ilginç cümleler kullandı. Brezilyalı yıldız, Kocaman’ın göreve gelmesinden itibaren aralarında bir takım sorunlar olduğunu, çoğu kez görüştüklerini ancak Aykut Kocaman’ın ‘hiyerarşik’ düzeni koruduğunu ifade etti.

GOL REKORUNA İMALI CEVAP

“Bizim aramızdaki ilişki oldukça karışıktı ve açıkçası sözleşmenin feshedilmesi ile sona erebildi” diyen Alex, Kocaman’ın 140 kendisinin ise 136 gol sahibi olduğu ve Fenerbahçe’nin en golcü ismi olmasını istemediği için oynatılmadığı sorusuna ise imalı bir yanıt verdi, “Bunu söylediler ancak açıkçası ben bunun olacağını sanmıyorum. Eğer ben teknik direktör olsaydım. Kim iyi onuyorsa ona formayı verirdim. Doğrusunu söylemek gerekirse kim sorunları çözer, önemli maçları kazandırır, gol atar ve birçok yoldan takımına yardımcı olursa ben o adamı isterim. Beni geride bıraksa bile!”

FENERBAHÇE BENİM KARIM

Alex ayrıca aynı röportajda, “Coritiba benim annem, Fenerbahçe ise karım” benzetmesini yaparak iki kulübe de olan bağlılığına dikkat çekti.

Yayınlanma Tarihi:12:35,