SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın tecrübeli çalıştırıcısı, takımını şampiyonluk yarışı içinde tutarak siyah-beyazlı yönetime gerekli transferleri yaptıracak ortamı sağlamayı planlıyor

İnişli çıkışlı bir sezon geçiren Beşiktaş'ta hesaplar ocak ayı transfer dönemine göre yapılıyor. Sezon öncesi yaşanan mali kriz nedeniyle bonservisi elinde olan isimlere ve ucuz maliyetli gelecek vaat eden genç futbolculara yönelen teknik direktör Samet Aybaba, devre arasındaki ocak ayı transfer döneminde ise farklı bir yol deneyecek. Yıllar sonra Beşiktaş A.Ş.'nin ilk kez kar etmesini değerlendirmek isteyen Aybaba, takıma direkt maç kazandıracak yıldız isimleri kadrosuna katmanın peşinde. Ancak tecrübeli teknik adam, Fikret Orman yönetiminin gerekli maddi fedakarlığı göstermesi için mevcut takımın şampiyonluk yarışı içinde kalmasının şart olduğunun da bilincinde.

8 HAFTADA EN AZ KAYIP

Beşiktaş’ın ligin ikinci yarısına matematiksel olarak şampiyonluk iddiasıyla girmesini hedefleyen Samet Aybaba'nın beklentisi takımının ilk 3 içinde yer alması. Kalan 8 haftalık peri-yotta maksimum puanın toplanmasını isteyen Aybaba, yakın çevresine bu düşüncesini ise “Hedefimiz ilk yarı sonunda ilk 3 içerisinde yer almak. Devre arası transfer döneminde de takıma takviye yaparak şampiyonluk mücadelesi içerisinde yer alacağız” sözleriyle açıklıyor. Siyah-beyaz-lıların şampiyonluk hedefi ile yola çıkan takımlarla maçlarının bitmesi ve nispeten daha rahat bir fikstüre sahip olması da bu yolda Aybaba'nın elini güçlendiriyor.

OĞUZHAN’A UYARI

Teknik direktör Samet Aybaba, son iki haftadaki futbolu ile yükselişe geçen Oğuzhan Özyakup'la konuştu. Genç futbolcuya, “İyi gidiyorsun” diyen Aybaba, “Bu performansını daha da yükseleceğini biliyorum. Sakın çalışmalarını aksatma. Taraftar senden çok şey beklemeye başladı. Onları mahcup etme” uyarısında bulundu.

6 EKSİKLE ÇALIŞTILAR

Siyah-beyazlı takım Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Ofspor maçı hazırlıklarına dün yaptığı antrenmanla devam etti. Pas ve istasyon çalışmaları yapan Beşiktaş, yarım sahada yapılan çift kale maç ile idmanı tamamladı. 1.5 saat süren çalışmaya, tedavilerine devam edilen Muhammed Demirci, İbrahim Toraman ve Uğur Boral katılmadı. Mustafa Pektemek, fizyoterapist eşliğinde takımdan ayrı hafif koşu yaparken Mehmet Akgün ve İsmail Köybaşı ise kısmen takımla birlikte çalışmalara katıldı.

Ersoy ÖZDEM / AMK

Yayınlanma Tarihi:11:00,