SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İbrahim, iyi bir takım olma yolunda ilerlediklerini belirtirken, milli takımla ilgili olarak, “Tecrübeli bir oyuncu olduğum için milli takıma katkı sağlayabileceğimi düşünüyorum” dedi.

YILDIZ OYUNCULARIMIZ VARKEN İSTEDİĞİMİZ BAŞARIYI YAKALAYAMADIK”

Başarılı stoper, “Sezona başlarken zor bir dönemeçten geçtik, belki hala geçiyoruz” diyerek sözlerine başlarken, “Kamp zamanı takım olma yolunda iyi adımlar atıldı. Onun yararını zaman içerisinde gördüğümüzü düşünüyorum. Geçen yıllarda çok kaliteli ve yıldız oyuncularımız vardı ama istediğimiz başarıyı yakalayamadık. Zorluklar olduğu zaman insanlar birbirlerine daha çok yaklaşıyor. Biz bu sene onu yaşadık, böyle bir zamanda buna ihtiyacımız var. İyi bir takım olma yolunda ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

“FERNANDES’IN KAFASI KARIŞIK OLABİLİR”

Manuel Fernandes ile ilgili soruya ise kaptan, “Fernandes, Beşiktaş’ın bir oyuncusu, takımımızın en önemli oyuncusu… Fernandes sorunlu değil. Transfer döneminde kafası karışık olabilir. İyi bir kamp dönemi geçirdi. Birbirimizle iletişim halindeyiz. Futbolcuların saha içerisinde verdikleri önemli. Saha dışına çok fazla bakmamak gerekiyor” dedi.

“BATUHAN’DAN ÇIKIŞ BEKLİYORUM”

“Sadece Fenerbahçe maçında takım olarak oynadığımızı düşünüyorum” diyen Toraman, Batuhan Karadeniz ile ilgili bir soruya ise, “Takımdaki gençler çok saygılı, yaşlarına göre çok olgunlar. Bize itici bir güç olarak yansıyor. Batuhan biraz daha farklı. Son haftalardaki Batuhan, işe asılıyor, olayın ciddiyetinin farkında, kendisinden bir çıkış bekliyorum” diye yanıt verdi.

“QUARESMA’NIN KALİTESİ TARTIŞILMAZ”

“Quaresma’nın takımda olmasını ister misin?” şeklinde soruya da deneyimli oyuncu, “Bir sporcu, takımın oyuncusu olarak yanıt vermem yanlış olur. Kararı başımızdaki büyüklerimiz, en doğru sonuç neyse verir. Zaman zaman iyi maçlar çıkartmıştır. Takım oyununa ayak uydurduğu zaman kalitesi tartışılmaz” dedi.

Pozisyonuyla ilgili bir soruya ise “Beşiktaş’a stoper olarak transfer oldum, burada kendime güveniyorum. Bu sezon büyük sorumluluklar alarak, mücadele ederek sahaya yansıtmaya çalıştım. Stoperde çok rahatım ama bazen hocalar taktik gereği ön libero veya orta sahada görev veriyorlar. Gaziantepspor’da oynarken o pozisyonda oynuyordum. Orada da faydalı olduğumu düşünüyorum” diye konuştu.

“MİLLİ TAKIM KONUSUNDA İÇİM RAHAT”

“Tecrübeli bir oyuncu olduğum için milli takıma katkı sağlayabileceğimi düşünüyorum” diyen İbrahim Toraman, “Bunu ben bilemem ki… Son yıllarda iyi performans sergilediğimi, en iyi zamanımda olduğunu düşünüyorum. Bu konuda hakkında çok yoruma gerek duymuyorum, içim rahat. Defalarca milli takım forması giydim, iyi takımlara karşı oynadım. Başımızdaki insanların kendi görüşüdür. Kadro açıklandığında üzülmüyorum. Tecrübeli bir oyuncu olduğum için milli takıma katkı sağlayabileceğimi düşünüyorum, bunu onların görmemesi açıkcası beni üzmüyor” dedi.

“FUTBOLDA ZAMANA İHTİYAÇ VAR”

Toraman son olarak, “Milli takımda ve ülke futbolunda kendimizi kandırıyoruz. En ufak bir başarısızlıkta her şey değişiyor, zaman kaybı oluyor. Belli bir şey belirleyip üzerinde durulmuyor. Futbolda zamana ihtiyaç var” diyerek sözlerini tamamladı.