SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor yenilgisini beklemeyen Kocaman, kendisini istifaya davet eden tribünlere hak verdi ve “İşler yolunda gitmediği zaman elektrikler ve şimşekler hocaya doğru gelir” dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman dün akşam Kadıköy’de ilk lig maçını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. 3-1’lik Antalyaspor yenilgisinin ardından konuşan Aykut Kocaman, kadın taraftarların “Aykut istifa” şeklindeki tezahüratlarına “Antrenörler için tabii ki hoş bir durum değil. Ancak futbolun acı gerçeklerinden birisi bu. İşler yolunda gitmediği zaman elektrikler ve şimşekler antrenöre doğru gelir. Bu işin doğal bir seyri” yorumunu yaptı.

Oyunu değerlendiren Aykut Kocaman, “Çok tehlikeli bir takımla oynadığımızın farkındaydık. Ancak yine de bu skoru beklemiyorduk. İlk yarının başlarında oyunu iyi kontrol ettik. 5 dakikada çok kolay iki gol yedik. İkinci yarıda golü de bulduk ancak üç sene önceki Bursaspor maçında yediğimiz gole benzer bir gol yedik. Zirveye tutunmak için büyük bir fırsat olacaktı ama kullanamadık” ifadesini kullandı.

Son golü değerlendiren Kocaman, “Aşırı isteklilik ve maçı eşitleme arzusu nedeniyle korner pozisyonunda oyuncular düzenlerini kaybettiler. Dönüşünde ise Volkan 3 oyuncu ile karşı karşıya kaldı” dedi ve Deniz’e topu kaptıran Salih’e sahip çıktı: “Salih hata yapa yapa büyüyecek.”

KADINLAR BU SEFER ‘AYKUT İSTİFA’ DEDİ

Ligin 2. haftasında Alex de Souz kadroya alınmadığı Gaziantepspor maçında “Aykut söyle, Alex nerede” tezahüratını yapan Fenerbahçeli kadın taraftarlar, dün daha da ileri gitti ve teknik direktörlerini istifaya davet etti! Antalyaspor'un 3. golü sonrası sabrı taşan tribünler, “Aykut istifa” diye uzun süre bağırdı. Kadın ve çocuk taraftarlar uzun süre 3-1'lik yenilginin şokunu yaşadı.

VE KADINLAR SONUNDA FENER YENİLGİSİ GÖRDÜ

Cezası nedeniyle iki sezonda kadın ve çocuk taraftarlara karşı 9 maç oynayan Fenerbahçe, ilk yenilgisini Antalya'dan aldı. Kadın taraftarını sonunda üzen Kanarya'nın cezası bitti. İki hafta sonraki Orduspor maçını erkekler de izleyebilecek.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK