SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba önemli açıklamalar yaptı. Tecrübeli çalıştırıcı “Bütün- oyuncular benim için prenstir. Fernandes ise bizim saha içindeki liderimiz” diye konuştu.

Kasımpaşa’yı 3-1 yenerek 4 maçlık galibiyet özlemine son veren Beşiktaş'ta teknik direktör Samet Aybaba'nın da yüzü gülüyor. Tecrübeli çalıştırıcı, SKYTURK 360'a verdiği özel röportajda ses getirecek açıklamalar yaptı. Bu sezon yıllarca top koşturduğu siyah-beyazlı ekibin başına geçme fırsatını yakalayan Aybaba, teknik direktörün adaletli olması gerektiğini belirtip “Takımın tamamı, bütün oyuncular benim için prenstir. Fernandes bizim saha içindeki liderimiz. Ama o olmadığı zaman alternatif üretmek zorundayız. Başkanımızla konuştuk, ilerleyen zaman içerisinde sözleşmesinin uzatılmasıyla da ilgili bir çalışmamız var” diye konuştu. Aybaba'nın açıklamaları şöyle:

BİRAZ DA ŞANS OLACAK

“FUTBOLDA herşeyi yaparsınız ama bir de şans faktörü vardır. O hiçbir zaman yanımızda olmadı. Biz de plandığımız yerin gerisine düştük. 5-6 puanımız daha olabilirdi diye düşünüyorum. Gaziantep yenilgisinden sonra sıkıcı ve kırılgan bir süreç yaşadık. Trabzon maçının ikinci yarısıyla bir yükseliş trendine girdik. Artık geçmişe bakmıyoruz, gelecek 8 maçla ilgili plan yapıyoruz. Lig çok entrasan geçiyor. Anormal bir çekişme var. 3-4 hafta içinde ligin genel yapısı şekillenir.”

HERKES TRANSFER İSTER

Transfer yapmayı planlıyoruz, çalışıyoruz. Her hoca oyuncu ister. Maliyetleri aşağı çekmek istiyoruz. Biz bundan önceki yıllarda Beşiktaş'ın başarılı olduğu gibi önce iskelet kadro oluşturacağız, sonra üzerine kaliteli yabancı transferi yapacağız. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızın içinde tamamen bu unsur var.”

KİŞİLERLE SORUNUMUZ YOK

“Quaresma konusunda başkanımızın bir açıklaması var. Bunun üzerine birşey konuşmak anlamsız. Bir grup taraftarın protesto etmesi olabilir ama bir şeyi unutmamak gerekir. Biz Beşiktaşlıyız. Her zaman, her koşulda, her şekilde kulübün menfaatlerini düşünürüz. Zaten kişilerle sorunumuz yok. Bizim taraftarımız dünyanın en iyi taraftarı. Yani biz burada da Beşiktaşlıyız, buradan çıkınca da Beşiktalıyız, evimizde de Beşiktaşlıyız.”

Yayınlanma Tarihi:16:54,