SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hindistan’a Vettel ile altı puanlık farkı kapatmak için giden Fernando Alonso, durdurulamaz görünen bir Red Bull takımı ile karşılaştı.

Red Bull bu yarışta da ilk çizgiyi elde ederken, bu sezon bunu üst üste üç kez başaran tek takım oldu.

Gelecek büyük bir güncelleme olduğunu belirten Alonso, şampiyonluğun kesinlikle henüz kaybedilmediğini ifade etti.

“Şampiyonluk kesinlikle kaybedilmiş değil. Bizim için şu an daha büyük bir mücadele var. Fakat şampiyonluk için mücadele edip kazanacağıma yüzde yüz eminim.”

“Bence Cumartesi günleri en hızlı otomobile sahipler ve bu sayede ilk iki sıradalar. Kore’de Webber ilk kez pole’deydi, burada da Vettel. Takım olarak yüksek bir performans gösteriyorlar. Ancak Pazar günleri biraz daha hızlıyız. Kore’de özellikle Webber üzerinde baskı kurduğumuz söylenebilir. O yüzden yarını bekleyelim.”

“Bence iyi bir yarış çıkarabiliriz. Hala buradan oldukça iyi puanlar elde edebileceğimizi ve önümüzdeki yarışlarda da Seb’den daha fazla puan elde edebileceğimizi düşünüyorum. Ancak ilk hedefimiz yarın onların önünde olmak ve bunu başarabilecek şansa sahip olduğumuzu düşünüyorum.”

Ferrari’nin Red Bull’un gerisinde olmasına şaşırmadığını belirten Alonso, yapılacak güncellemenin farkı kapatacağını umduğunu da belirtti.

“En hızlı olmadığınız zamanlar, arabaya büyük bir güncelleme yapmanız gerekiyor. Daha büyük bir güncelleme yapmalısınız. Buraya ufak tefek parçalar getirdik. Geleek yarışlar için ise beklediğimiz başka parçalar var ve böylece şu an oldukça önde olan Red Bull’a daha yakın olabileceğimizi umuyorum.”

“Ancak bana kalırsa durum bütün sezon boyunca böyleydi. Bu son yarışlarda rüzgar tünelinin bizi yanlış yönlendirmesinden kaynaklanan bir şey değil. Nisan’da en hızlı değildik, Haziran’da, Eylül’de de öyle. Fakat az ya da çok ama hep istikrarlıydık.”