SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’da, Radyospor’dan Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Emre, kendisine yönelik iddia ve eleştiriler için, “Bir iki gün önce kahraman gösterilirken birden vatan haini ilan etmeye kimsenin hakkı yok. Ben kendimi ne kahraman ne de vatan haini hissettim ülkemde. Ben işimi yapan bir kişiyim. Doğruları ve yanlışlarıyla. Ülkemizde çok büyük payeler biçiliyor. Bazen hakketmediğimiz biçimde eleştiriliyoruz” dedi.

Emre, Fenerbahçe’nin iyi yolda olduğunu belirtirken, “Avrupa Ligi’nde umarım finali Fenerbahçe’yle oynarız. Ama ben Atletico Madrid’in kazanmasını isterim” diye konuştu.

İşte Emre Belözoğlu’nun çok özel açıklamaları:

“MAALESEF KONUŞULDUĞUMDA ÇOK PRİM YAPAN BİR OYUNCUYUM”

Milli yıldız yapılan eleştirilere cevap verirken; ” Ben de insanım. İnsan hata yapabilir. Hata üzerine yaratılmış bir varlık. Benim de geçmişte hatalarım olmuştur. İnsanlar, birilerinin karakteriyle ilgili yorum yaparken biraz daha dikkatli olmalılar. Bu sadece bana özgün değil. Ben insanlar hakkında ne kadar hassasiyet gösteriyorsam. İnsanların da aynı ölçüde hassasiyet göstermesi gerekir.

Ne yazik ki ülkede çok fazla konuşulduğumda prim yapan bir oyuncuyum. Bu anlamda da bundan rahatsızlıklar duyduğum çok anlar oldu. Medyayla gereksiz polemiklere girdiğim zamanlar oldu. Ama hiçbir zaman, bunlar kasıtlı değildi. Gönlümden hiçbir zaman kötü şeyler geçirmedim. Ne benim hakkımda kötü düşünen ne de hakkımda kötü yorum yapanlar için. Herkes bir gün zaten ettiğini buluyor bu dünyada. Benim için şu an önemli olan Atletico Madrid’in başarısı, bu başarının gelmesi iki tane Türk oyuncu açısından futbolumuz adına önemli bir kazanım olacaktır. Burada bize değer veriyolar. Ülkemizde de bize değer verdiler; ama bizler ne vatan hainiyiz ne de kahramınız. İşimizi yapmaya çalışan kahramanlarız. İşini yapmaya çalışan profesyonelleriz. Bir iki gün önce kahraman gösterirlirken birden vatan haini ilan etmeye kimsenin hakkı yok. Ben kendimi ne kahraman ne de vatan haini hissettim ülkemde. Ben işimi yapan bir kişiyim. Doğruları ve yanlışlarıyla. Çok büyük payeler biçiliyor. Bazen hakketmediğimiz biçimde eleştiriliyoruz. Bundan rahatsızlık duyuyorum. Bunun bir ortasının olması gerekir. Sporu yönetenlerin yanı sıra medyayı kim yönetiyorsa, kimin yönettiğine dair bir fikrim yok; ama medyanın da artık kendine özeleştiri yapma vakti gelmiştir. Biz futbolcular gibi; şu anda Türk futbolunun gittiği yol kimseyi memnun etmiyor. Bu nedenle elimizden geldiği kadar birlikte mücadeleyi etmemiz gerekir Türk futbolunun kalkınması için”.

“UMARIM FİNALİ FENERBAHÇE’YLE OYNARIZ”

Atletico Madrid’in başarısı için çalıştığını söyleyen Emre, UEFA Avrupa Ligi finalinde Fenerbahçe ile final oynamak istediğini söyledi; ” Elbette ki Avrupa Ligi’nde finali Fenerbahçe’yle oynamak gibi bir düşünce var. İnşallah olur. Umarım nasip olur. Fenerbahçe’yi de tebrik ediyorum. Umarım Fenerbahçe final oynar. Ama finali bizimle oynarsa umarım Atletico Madrid kazanır. Çünkü ben buradan ekmek yiyorum. Benim için her şeyden önce Atletico Madrid’in başarısı geliyor. Türkiye’de gönlümdeki takım Fenerbaçe, bunu herkes biliyor. Şu an burada olduğum için söylüyorum, Atletico Madrid’in başarısı benim için daha önemli”.

“İYİ BİR EKİBİZ, KARİYERİM SON YILLARINDAYIM, KENDİMİ NE KADAR GELİŞTİREBİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Çok iyi bir takıma sahip olduklarını söyleyen Emre; “Gerçekten çok iyi bir ekibimiz var oynayan oynamayan herkes birbirine destek olmaya çalışıyor. Ben de geldiğimden bu yana herkesten büyük bir destek aldım. Son dönemlerde yükselen bir performasım var. Bundan dolayı hoca bana biraz daha fazla şans veriyor. Gol atmak önemli. Benim adıma gurur verici. Bayramın ilk gününde güzel bir maç oldu. (Avrupa Ligi’ndeki Academica maçı). Gol attım, kazandık. Ülkem adına iyi bir şeyler yapmışımdır. Bizi sevenleri mutlu etmişimdir. Tabii ki bular güzel duygular. Kariyerimin sonlarına geldim. Bunlar son yıllarım. Bu süre içerisinde kendimi ne kadar geliştirebilirim diye düşünüyorum”.

SIMEONE İLE NE KONUŞTU

Simeone ile arasında geçen diyaloglardan bahseden Emre; ” Academica maçında, oyundan çıktıktan sonra bir pozisyonda geriye dönmemi istemişti. Ben de ona bek olduğunu söylemiştim. Şakayla karışık konuştuk. Hocayla gerçekten çok düzgün bir ilişkim var. Hoca arada sırada bana takılıyor. Yaşlarımız birbirine yakın. Karşılıklı oynadığımız için. Birbirimize şaka yapacak konular bulabiliyoruz. Arkadaşlık duygusunu saha içerisinde de yakalamış bir adam geçen seneden bu yana takıma çok şey kattı. Bu sene de benim gördüğüm. Bu sene iyi teknik adamlarla çalıştım. Taktik olarak bir takımı en iyi hazırlayabilen bir hoca. Zaten bunu tesadüf olmadığı gerçeği de ortada, aldığımız sonuçlar bunu gösteriyor. Çok önemli bir hoca inanıyorum daha uzun süreler burada büyük başarılar elde eder” .

LA LIGA VE AVRUPA LİGİ İÇİN KONUŞMAK ERKEN

Futbol değişken bir oyun, göstermiş olduğunuz performans bir anda düşebiliyor. Takım bir anda güvenini kaybedebiliyor. Ya da tersi oluyor. Güvenini tazeleyip, daha iyi olabiliyor. Fakat Avrupa Ligi Kupası ve La Liga için konuşmanın erken olduğunu düşünüyorum.

“LA LIGA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN KONUŞMAK ERKEN”

Şampiyonluk için konuşmanın erken olduğunu söyleyen yıldız oyuncu: ” Bu sene kupayı kazanmış olmamız bizi en büyük favori olarak gösterebilir, ama bence Avrupa çok iyi takımlar var. Her maça ayrı ayrı bakıyoruz. Ne kimseyi küçümsüyor ne büyütüyoruz. UEFA Kupası hedefimiz, ama liğde Barcelona ve Real Madrid gibi takımlar varken, biraz gerçekçi konuşmak gerekir. 8 puan önde olmamız Real Madrid’in çok büyük bir takım olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz. Bu yüzden çok iyi bir takımız. Bunu deva ettirirsek ya Real ve Barcelona’nın önünde bitiririz ya da en tepede yer alırız. Geçen sene 35-40 puan fark olmuştu. Bu sezon bu asla olmaz” diyerek sözlerini tamamladı.