SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan, devre arasında önemli transferler yapılacağı müjdesini verdi. Radyospor’da canlı yayın konuğu olan Erdoğan, “Teknik heyetimiz geleceğin takımını oluşturma çabası içerisindeler. Ocak ayında yapacağımız transferlerle Hem takımın hedeflediği gençleştirmeyi sağlayacak hem de takımın daha iyi neticeler almasını sağlayacak transferlere ihtiyacımız var. Bunu da yapacağız” dedi.

OZAN’I BEŞİKTAŞ’A KAZANDIRACAĞIMIZA İNANIYORUM

Erdoğan, Ozan İpek’in Beşiktaş’a gelmesini ben de arzu edenlerdenim. İbrahim Yazıcı’ya ‘geçmiş olsun’ diyorum. Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur, biz de görüşmelere devam ederiz. Ozan’ın Beşiktaş’a kazandırılmasını sağlarız.Görüşmeler devam ediyor. Teknik heyetimiz Ozan’ı kadroda görmek istiyor. Gelmesinde fayda var. Samet hocanın öğrencisi, bizim gönlümüz Ozan İpek’i almaktan yana. Bizim de biraz ekonomik sıkıntılarımız var. Ama sayın Yazıcı sağlığına kavuştuktan sonra görüşmelerimiz devam edecek. Gerek Bursaspor Yönetimi, gerekse de Ozan’ın ekonomik konularda da anlayış göstereceğine inanıyorum. Takas gibi alternatifler eğer hocamızın sistemini bozmayacaksa düşünülebilir. Her türlü alternatif değerlendirilir. Değerlendirilecektir. Karşılıklı anlayışa bağlı olarak Ozan İpek’i Türk sporu ve Beşiktaş’a kazandırmış olabiliriz” şeklinde konuştu.

BÖLÜKBAŞI: “TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRİRİZ”

Bu konuda Bursaspor 2. Başkanı Recep Bölükbaşı ise “Ozan bizim futbolcumuz, bir takım disiplinsiz davranışları nedeniyle çalışmalarını A2 takımıyla sürdürüyor. Teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda böyle bir karar verdi. Ozan’la ilgili kararı teknik heyet verecektir. Ozan’la ilgili teklifleri değerlendiririz. Devre arasında gelişmeler olursa bunu değerlendiririz” dedi.

“BOZUK BİR MALI KULLANMAMA HAKKIMIZ VAR”

Erdoğan, Queresma ve bu konudaki tepkiler hakkında ise “Bazı taraftarlar diyorki: ‘Quaresma’ya madem parasını ödüyorsunuz, neden oynatmıyorsunuz’ bozuk bir mal almışsınız, takıma faydalı olamamış. Bir sezonunda takım 5. olmuş, diğerinde 4. olmuş. Hocaya papuç atan bir kişi. Buna rağmen kendisiyle iyi niyetli görüşmeler yapılmış, o bir adım ilerleme sağlanamamıştır. Evet parasını vermek zorundayız; ama bozuk bir malı da para verdik diye kullanmak zorunda değiliz. Artık bu mesele bitti; Quaresma’yla yollar geriye dönüş olmayacak şekilde kapanmıştır. Olay direkt olarak ücret konusu değil. Onun davranışları bize faydalı olamayacağı ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

NENE TRANSFERİ HAKKINDA…

Levent Erdoğan, “Hocamız ve teknik heyetimiz bu konun üzerinde hassasiyetle duruyor. Beşiktaş’a faydalı olacak isimleri almak zorundayız. Kriterlerimize uyan her isim değerlendirmeye açık. Biz bu çerçevede kapılar açacağız. Teknik heyetimizin direktifleriyle arama tarama ekibimiz çalışıyor. Bize uyacak her ismin transferinin mümkün olduğunu düşünebiliriz” dedi.

FERARI, SCHUSTER TAZMİNAT MESELESİ

Erdoğan son olarak, “Ferrari konusunda verilmiş karar var. İsviçre’de gerekli mahkemede itirazımızı yaptık. Yapılmaması gereken biçimde futbolcuların görevlerine son verilmiş. Maalesef eskiden kalmış, kötü mirasların temizlenmesine çalışıyoruz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:44,