SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal GSTV’de yayınlanan “Günün Manşeti” programına katılarak, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının kazandığı Kıtalararası Şampiyonluk’tan TT Arena Stadyumu’nun zeminine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Aysal’ın açıklamaları şöyle:

“Hedeflediğim Galatasaray’ın uluslararası başarılarına bir yenisini daha eklediniz. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı kutluyorum. Hepinize bütün camia adına, yönetim kurulum adına tekrar teşekkür ederim.

Galatasaray’ın marka değeri bizim çok önemsediğimiz bir konu. Özellikle bu kardeşlerimin bu marka değerine katkısı en üst düzeyde. Umarım bu böyle devam eder ama bu hafta Galatasaray için çok önemli ve güzel bir hafta oldu. Bu hafta tüm güzel haberler üst üste geldi. Bayan voleybol, erkek voleybol, erkek basketbol, kadın basketbol, futbol, tekerlekli sandalye basketbolun yanı sıra bugün U13 takımımızın da şampiyonluk haberini aldım. Bütün bunlar beni çok mutlu etti.

Bizim esas hedeflerimiz yurt dışında kazanacağımız başarılar. Türkiye’deki başarılar tabiî ki önemli ama esas hedefimiz dış başarılar. Bunun için elimizden gelen tüm desteği sporcularımıza vereceğiz. Ben aynı kupayı tekerlekli sandalye basketbol takımımızdan gelecek seneye de istiyorum. Bu sözü bana verirlerse bende onların tüm taleplerine yönelik sözlerimi burada verebilirim.

STAD KONUSU…

“Bir takım aksilikler bir araya geldiği zaman sorunlar ortaya çıkıyor. Cluj maçının oynandığı gün ülkemizde köprüler yıkıldı, evleri su bastı, insanlar öldü. Bizim stadımızı da bir deyişle su bastı. Gayet tabii drenaj sistemi ve diğer teknik konuları sonuna kadar araştırıyoruz. Biz bunun araştırmalarını ciddi şekilde yapıyoruz. Seyircimize ve Türk Futbol Kamuoyuna tam olarak sağlam bir stadı sunmak zorundayız. Bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız. Yatırımsa yatırım yapacağız. Toplumun hassasiyetini bu konuda anlıyorum. Bir yerde oyun kalitesi dışında insanların sağlığını da etkileyebilecek bir durum oluşabilirdi. Biz büyük bir camiayız bütün bunların hepsini çözebilecek güçteyiz. Katiyetle de çözeceğiz.”