SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TEB BNP Paribas WTA Championships Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nın ödül töreninde siyasetçilere yönelik protestolara twitter hesabı aracılığıyla tepki gösterdi.

Bakan Kılıç, kupa töreninde yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada tenisi Türkiye’de tabana yaymak, tenis tutkunlarını Dünyanın en iyileri ile buluşturmak ve Türkiye’nin tanıtımını yapmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu uğurda devlet ve spor teşkilâtı organizasyonun her aşamasında maddi-manevi büyük fedakârlıklara katlandığını belirten Bakan Kılıç, “Eğer Türkiye’de politik ve ekonomik istikrar sağlanmış olmasaydı bu tür organizasyonları ne alabilir ne de yapabilirdik. Geçen yıl ve bu yıl İstanbul’da rekor üstüne rekorlar kırdık. İstanbul 2020 yolunda büyük bir hamle daha yaptık, derken sorumsuz ama sorunlu bir grup final sahnesini mahvetti” dedi.

“TÜRKİYE’NİN İMAJINI LEKELEMEYE KİMSENİN HAKKI YOK”

2020 Olimpiyatları adayı İstanbul'a bu şekilde zarar vermeye ve Türkiye’nin imajını lekelemeye kimsenin hakkı olmadığını kaydeden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Türkiye için, her alanda ve her branşta çok özel imkânlar oluşturan bir Hükümetin üyeleri bu saygısızlığı hak etmiyor. Hangisine üzülsek? Arkadaşlarımın maruz kaldığı haksızlığa mı, Türkiye’nin zedelenen imajına mı, 2020 fırsatlarına mı?! Bir kez daha anladım ki; hem büyük işler yapmak hem de tahrip edilenleri onarmak zorundayız. Bu tahribatı da kaldıracağız. Maruz kaldığımız davranışlara takılmayacağız” ifadelerini kulandı.

“BÜYÜK COŞKUYU SABOTE EDENLERİN TÜRKİYE İÇİN HAYIRLI BİR RÜYALARI YOKTUR”

“Cumhuriyetin bekası için daha da büyük işler başaracağız” diyen Bakan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı.

“İki bayram arasındaki bu büyük coşkuyu sabote edenlerin Türkiye için hayırlı bir rüyaları yoktur, olamaz! Bunlar kısır döngülerine takılacak; Biz 2023, yetmez, 2071 hedeflerine koşacağız. İşte tam da bu nedenle gençler, Başbakanımızla birlikte, “25 geç, 18 olsun” diyoruz. Sizi apaçık göreve davet ediyoruz! 18 yaş kampanyası için daha iyisi çıkana kadar sloganımız bu olsun. Üzülecekler ama Kasım Ankara’da Dünya Kick Boks, Aralık İstanbul’da Dünya Yüzme, Haziran Mersin’de Akdeniz Oyunları var.”

Yayınlanma Tarihi:11:51,