SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’dan Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Arda, sarı kırmızılı takımın Şampiyonlar Ligi’nde halâ şansı olduğunu söyledi ve ”Olmazsa umarım Avrupa Ligi’ne gelirler ve bizimle karşılaşırlar. Benim için eşsiz bir maç olur” dedi.

BANA GÖRE GALATASARAY BAŞARILI; HÂLA ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE ŞANSI VAR 

Yıldız oyuncu Galatasaray ile UEFA Avrupa Ligi’nde karşılaşmalarının eşsiz olacağını söylerken; “Çok iyi gidiyorlar. Zaman neyi gösterir bilemem. Kalbimiz, dualarımız onlarla. Şampiyonlar Ligi’nde 3 tane maçları var. Türkiye Ligi’nin de lideri, bu nedenle hiç bir sıkıntı yok. Bence gruptan çıkma şansı var. Kalbim her zaman Galatasaray’la. Bana göre Şampiyonlar Ligi’ndeki 3 tane maçta da Galatasaray gayet başarılıydı. Eğer gruptan çıkamazlarsa umarım Avrupa Ligi’ne gelirler. Karşılaşırsak da benim için eşsiz bir karşılaşma olur”.

HAMİT ÇOK BÜYÜK BİR PROFESYONEL

Milli Takım’dan takım arkadaşı olan Hamit Altıntop için de değerlendirmelerde bulanan Arda; “Hamit ağabey iyi hissediyor. Hamit ağabey’le telefonda konuşuyorum her zaman çok büyük bir profosyonel. Çok önemli bir kariyeri var. Umarım böyle devam eder”.

EMRE AĞABEY’İN GOL ATMASINA ÇOK SEVİNDİM 

Takım arkadaşı Emre Belözoğlu’nun gol atmasına çok sevindiğini söyleyen Arda; ” İşler iyi gidiyor, hem Avrupa’da hem de ligde! Emre ağabey gol attı, gerçekten çok mutlu oldum. Sanki kendim atmışcasına. Kral Kupası başlıyor bu da bizim için çok önemli. Her 3 platformda da en iyisini yapmaya çalışacağım”.

SAKATLIĞIM HIZLA DÜZELİYOR, BU HAFTA YA DA VALENCİA MAÇINDA OYNAYABİLİRİM 

Sakatlığım hızla düzeldiğini söyleyen Arda Turan; ” Kemik ödemi önemli bir nokta; ağrı yapıyor, dikkat etmek gerekir. Fakat daha iyi hissediyorum. Belki bu hafta belki de Valencia maçında oynayabilirim”.

BİZ SAHADA İŞİNİ YAPAN BİR TAKIMIZ

En iyisini yapmak istediği söyleyen yıldız oyuncu; “Bizim takımımızda herkes önemli, herkesin yeri ayrı.Sonuçta biz sahada işimizi yapıyoruz. Biz sahada işini iyi yapan bir takımız bu nedenle hocama söyledikleri için teşekkür ederim. Benim işim sahada, hocamın söylediklerini sahada yapmam için tekrar güçlü bir şekilde dönmek için en iyisini yapmak gerekiyor”.

LİG ŞAMPİYONLUĞU VE AVRUPA LİGİ FİNALİ’Nİ KONUŞMAK İÇİN ERKEN 

Takımın hedeflerini anlatan Milli oyuncumuz; “Biz her maça ayrı ayrı bakıyoruz. Her kulvarda en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bekleyip göreceğiz. Henüz çok erken bunu konuşmak için. Bekleyip göreceğiz. Bunu konuşmak için henüz erken. Real Madrid, Barcelona çok güçlü takımlar. Biz en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki hayallerimiz var. Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyoruz. Bunu bekleyip göreceğiz. Her maça ayrı ayrı konsantre olmamız lazım”.

GALATASARAY, REAL MADRİD VE LIVERPOOL; TRANSFER TEKLİFİ VAR MI? 

Bu sezon sonunda Atletico Madrid’den ayrılacağı konuşulan yıldız oyuncu transfer iddialarına şu şekilde cevap verdi; ” Ben Atletico Madrid’in kontratlı futbolcusuyum. Bu yüzden işim sahada topu mu oynamak. Zaman neyi gösteririr. Bunu göreceğiz”.

MİLLİ TAKIM İÇİN HERKES ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNMELİ, BU KADAR KALİTELİ OYUNCU VARKEN BÖYLE OLMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ 

Son olarak Milli Takımı değerlendiren Arda Turan; ” Milli Takım olarak, ülke olarak sıkıntılı dönemlergeçiriyoruz. Artık elimizden geldiği kadar toparlamaya çalışacağız. Nasıl bu duruma düşürdüysek çıkartmak istiyoruz; ama tabii ki sıkıntılı bir dönem. Oyuncular da dahil herkesin şapkasını başının önüne koyup düşünmesi lazım. Herkes sorumluluğu kendisinde aramalı. Ben de dahil. Bu kadarkaliteli oyuncularımız varken, böyle olması üzücü” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:13:20,