SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK yazdı, Galatasaray'ın hocası doğruladı. İsveçli forvetin en kısa sürede takıma katılacağını söyleyen Terim, Elmander'i 20 Kasım'daki Manchester United maçında oynatmayı planlıyor.

Şampiyonlar Ligi'ndeki Cluj maçında kaybettiği 2 puan kadar adalesi 11 santim yırtılan Johan Elmander'e üzülen Galatasaray'a iyi haberi teknik direktör Fatih Terim verdi. 3-0 kazanılan Kayserispor karşılaşmasının ardından basın toplantısında İsveçli forvetin sağlık durumuna açıklık getiren Terim, “Öyle 4-5 ay gibi bir süre değil. İki ay da değil. Bizim sağlık ekibimiz o süreyi daha az süreye çekecektir. Ondan emin olabilirsiniz. Umulanın çok altında bir zaman dilimi içerisinde Elmander sahalara dönecektir” bilgisini verdi.

İSVEÇ’E DEĞİL TT ARENA’YA GİTTİ

Cluj karşılaşmasında başına da darbe alan ve alnına dikiş atılan Johan Elmander, profesyonellik dersi verdi ve sakat olmasına rağmen ülkesine dönmedi. İstanbul'da kalan ve tedavisine hemen başlanan İsveçli forvet, takım arkadaşlarını yalnız bırakmadı, Kayserispor maçında tribünde yerini aldı.

HEDEF MANCHESTER UNİTED MAÇI

Elmander İstanbul Belediye, Cluj, Mersin İdman Yurdu ve Karabükspor ile oynanacak maçlarda forma giyemeyecek. Fatih Terim'in direktifiyle harekete geçen sağlık ekibi, 31 yaşındaki golcüyü 20 Kasım'da Manchester United ile oynanacak maça yetiştirmeye çalışıyor.

Egehan ŞENGÜL/ AMK