SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın iki Amerikalı yıldızı Sylvia Fowles ve Lindsay Whalen’in uzun süre sarı kırmızılı formayı giymelerinin mümkün olmadığı açıklandı.

WNBA’nin bitmesinin hemen ardından takıma katılmaları ümitle beklenen iki yıldızın sakatlıkları, antrenör Ekrem Memnun’u adeta yıktı. Geçtiğimiz hafta takıma katılan Syliva Fowles sarı kırmızılı takımının antrenmanında, bacağının sağ üst adalesinden sakatlık geçirdi. Fowles’un en az 4 hafta basketboldan uzak kalacağı açıklandı.

G.Saray’a ikinci şok ise oyun kurucu pozisyonu için bu yıl transfer edilen, WNBA’de final oynadıktan sonra İstanbul’a gelmesi beklenen Lindsay Whalen’den geldi. Ünlü oyun kurucu Whalen’in parmağının kırık olduğu ve yaklaşık 2 ay potalardan uzak kalacağı duyuruldu.

G.Saray Medical Park Kadın Basketbol Takımı peşpeşe gelen bu sakatlıklar ile adeta sarsıldı. Bilindiği gibi takımın önemli yıldızlarından İspanyol oyuncu Alba Torrens geçtiğimiz yıl dizinden ameliyat olmuş ve basketbola dönüş süresi sanıldığından da uzun sürmüştü. Alba Torrens’in tedavisi hala sürüyor ve ne zaman takıma dönebileceği henüz açıklanmıyor.

Sarı-kırmızılıların Fenerbahçe’den transfer ettiği Türkiye’nin en önemli uzun oyuncusu Nevriye Yılmaz’da, bilindiği gibi belinden ameliyat olmak zorunda kalmış ve sezonun ilk yarısını kapamıştı. Galatasaray’ın birbirinden önemli ilk 5’in, dört oyuncusundan uzun süreli faydalanamayacak olması, sarı kırmızılı teknik heyetin bütün hesaplarını alt üst etmiş durumda.