SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Umut & Burak A.Ş

22 golle en golcü takım olan Aslan’da bu sayıların 7’si Umut Bulut’tan, 6’sı Burak Yılmaz’dan geldi. Bu ikilinin golleri, ezeli rakip F.Bahçe’nin toplam golünden bile fazla!

Güncellenme: 08:58, 28/10/2012
Umut & Burak A.Ş

Fatih Terim, sezon başında çok ısrar etti.. Özellikle Umut Bulut ve Burak Yılmaz gibi önde baskılı oynayan iki forvetin alınması için yönetime büyük baskı yapan Terim, bugünlerde oldukça keyifli. Çünkü özel olarak istediği Umut ve Burak, adeta takımın gol yükünü tek başına sırtlamış durumda.

Dün akşam Kayseri ağlarını 1'er kez sarsan ikilinin Spor Toto Süper Lig'de toplam 13 golü bulunuyor. Bunların 7 tanesi Umut'tan, 6 tanesi ise Burak'tan geldi. Ve bu iki ismin attığı toplam gole, Süper Lig'deki 12 takım henüz ulaşamadı. Elazığ (5), Akhisar (5), Kayseri (8), Karabük (10), G.Antep (5), Mersin (12), Bursa (12), İstanbul BŞ (8), Sivas (11), Trabzon (7), F.Bahçe (10) ve Trabzon (7), toplamda 13 golün altında kalan takımlar. BU iki ismin daha önce beraber forma giydiği Trabzon'un henüz toplam golünün 7 olması… Ayrıca ikili, rakip F.Bahçe'den de fazla attı!

UMUT: DAHA ÖNCE KAZANMALIYDIK

Umut, 3-0 kazanılan Kayserispor maçının ardından “Haftalardır kazanacağımız maçlar vardı ama olmadı. Bu hafta iyi ve net bir skorla kazandık. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum, iyi bir galibiyet oldu” ifadelerini kullandı.