SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, geçen hafta Beşiktaş maçında 2 puan kaybettiklerini belirterek, “Bu maçta da 3 puan yitirerek ligde ikincilik şansımızı kaybettik. İvme kazanma dönemini iyi kullanamadık” diye konuştu.

Maçta önde hamle yaparak hücumda etkili oynamaya çalıştıklarını söyleyen Güneş, şöyle devam etti: “Maça iyi başlamıştık ama 15-20 dakikadan sonra rakip oyuna ortak oldu, dönen toplarda atak yaptılar. İkinci yarı kontrolü kaybetme durumu oldu. Sahanın zemini de oynanan oyuna olumsuz katkı yapmıştı. İkinci yarıda onların pozisyon bulmadan bizim de hücuma çıkarak yediğimiz gol, kötü bir skoru ortaya çıkardı. Son bölümde uzun toplarla pozisyon bulmaya çalıştık ama arzu ettiğimiz golü bulamadık. Bulduğumuz gol de iptal oldu. Dolayısıyla maçı kazanmayı belki hak etmemiş olabiliriz ama kaybetmeyi hiç hak etmedik. İki haftada 5 puan kaybı ligdeki konumumuzu, daha yukarılara çıkmamızı engelledi.”

‘Golden sonra düdük çalması çok ilginç’

Güneş, son anlarda iptal edilen gole ilişkin ise “Hakem faul verdi herhalde. Oyunu devam ettirdi. Baktı gol olunca vazgeçti. O gol olmayacağını düşündü. Maçın başında da faullerde haksız kararlar verdi. ‘Deplasmana gelen takımı ezdirmiyorum’ demek için mi, yanlış gördüğü için mi? Bilemem. Son dakikada atılan golde yanlıştır, doğrudur meselesi değil oyunu devam ettirip golden sonra düdük çalması çok ilginç. Açıklamasını kendisi yapar. Bizim yapmamız doğru olmaz” ifadesini kullandı.

Güneş, Volkan Şen’i belinde ağrısı bulunduğundan dolayı kadroya almadığını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:22:31,