SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray maça kaptan Ulaş Kıyak, Vladimir Nikolov, Bojan Janic, Erhan Dünge, Tomi Coskovic, Murathan Kısal ve liberoda Teodor Salparov’la başlarken, Fenerbahçe Grundig’in ilk altısı Marshall, Bjelica, Miljkovic, Turgay, Ahmet, Arslan ve liberoda Serkan’dan oluşuyordu. Setin ilk anından itibaren sert bir mücadele ortaya kondu. İlk teknik molaya 8 – 6 Fenerbahçe Grundig önde girerken, sadece ev sahibi takımın taraftarlarına açık olan tribünlerden gelen ses bombaları sonucunda, Fenerbahçe Grundig kaptanı Arslan Ekşi, Baş Hakem Sn. Akıncı tarafından uyarı aldı. İkinci teknik mola 16 – 13 Fenerbahçe Grundig üstünlüğü ile geldi. Setin üçüncü bölümünde takımımız önce eşitliği yakaladı ve Bojan ve Erhan’ın etkili servislerinin de desteği ile öne geçti. Set 22 – 25 Galatasaray üstünlüğü ile bitti.

Galatasaray İkinci sete aynı ilk altı ile başladı. Hızlı rallilere sahne olan ikinci setin ilk teknik mola düdüğü 8 – 6 Fenerbahçe Grundig üstünlüğü ile çaldı. Sert ve başa baş giden setin ikincip teknik molasına Fenerbahçe Grundig 16 – 15 önde girdi. Setin üçüncü bölümü, uzun süren rallilere sahne oldu. 25 – 19 Fenerbahçe’nin lehine biten set, durumu 1 – 1 yaptı.

Galatasaray üçüncü sette sahaya aynı ilk altı ile çıktı. Skoru 3 – 0’dan geri getiren Galatasaray, ilk teknik molaya 6 – 8 önde girdi. Seri hücumlarla geçen setin ikinci teknik molası 13 – 16 Galatasaray üstünlüğü ile çaldı. Kaptan Ulaş’ın servislerinin etkili olduğu set, 18 – 25’lik skorla Galatasaray’ın oldu. Galatasaray 1 – 2 öne geçti.

Sarı-kırmızılılar dördüncü sette yine aynı altı ile başladı. Durum 3 – 6 Galatasaray lehineyken, maç çevik kuvvetin konumlanması için bir kaç dakikalığına durdu. Setin ilk bölümünde farkı 5 sayıya kadar çıkaran Galatasaray ilk teknik molaya 3 – 8 önde girdi. Setin ikinci bölümü karşılıklı etkili hücumlara sahne olurken, Murathan’ın kritik anda orta pozisyondan vurduğu smaçla Galatasaray ikinci teknik molaya 13 – 16 önde girdi. Setin üçüncü bölümünde oyun temposunu koruyan Galatasaray, rakibin kritik servis hatasıyla avantajını korudu. 22 – 25 biten setle, Galatasaray, Fenerbahçe Grundig’i 1 – 3 yendi.

Yayınlanma Tarihi:11:20,