SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında 26 Ekim Cuma günü deplasmanda Kasımpaşa’yı 3-1 mağlup eden Beşiktaş’ta takımın tecrübeli ismi Tomas Sivok, ligde geride kalan 9 hafta ve Siyah Beyazlı takım ile ilgili genel bir değerlendirme yaptı.

Çek futbolcu, Kasımpaşa karşısında aldıkları galibiyette şans faktörünün de etkisi olduğunu vurgularken, son haftalarda ortaya koydukları iyi mücadeleleri sahaya yansıtamadıklarını, ancak Kasımpaşa maçında sonuca ulaşabildiklerini belirtti. Sivok, şöyle konuştu: “Bu hafta farklı olan şey, biraz daha şanslı olmamızdı. Gaziantepspor maçından itibaren aslında çok da kötü oynamamıza rağmen şanssızca goller yedik. Bulduğumuz pozisyonları gole çeviremedik. Geçen hafta Trabzonspor maçında çok iyi mücadele ettik. Ciddi pozisyonlar da bulduk. Ancak şans yanımızda değildi. Galibiyete çeviremedik. Bu hafta da geçen haftaki mücadelemizi gösterdik. Gayet iyi oynadığımız düşünüyorum. Aynı zamanda şans da yanımızda olunca, bulduğumuz pozisyonları gole de çevirince galibiyet geldi.”

“BAZEN İYİ OYNUYORSUNUZ AMA SONUÇ ALAMIYORSUNUZ”

Sivok, her geçen gün takım olma yolunda gelişme sağladıklarını söylerken, özellikle takım savunmasını daha iyi noktalara getirdikleri takdirde daha iyi sonuçlar alacaklarını vurguladı. Tecrübeli futbolcu, “Bazen skor lehinize oluyor, bazen iyi oynuyorsunuz, bazen de iyi oynuyorsunuz ama sonuç alamıyorsunuz. Takım oyununun oturmasının, takım olarak hep beraber savunma yapmamızın giderek geliştiğini söyleyebiliriz. Özellikle Gaziantepspor maçının ilk yarısında bunu gayet iyi göstermiştik. Ancak ikinci yarıdan itibaren bir anda özgüvenimizin kaybolduğunu gördük. Fakat takım olarak savunma yaptığımızda rakibe ne kadar zor pozisyon verdiğimizi herkes görüyor. Yapmamız gereken, bunu biraz daha geliştirmek ve bu durumu biraz daha ileri götürmek. Bunu yaparsak iyi sonuçlar da beraberinde gelecektir” diye konuştu.

“NEREDE OLACAĞIMIZI SONUÇLARIN ARDINDAN GÖRECEĞİZ”

Çek futbolcu son olarak, ligin devre arası döneminde Beşiktaş’ın sıralamada hangi noktada olacağı konusunda yorum yapmanın zorluğuna dikkat çekerken, şunları söyledi: “Bu sene hiç tahmin yürütemeyeceğim. Ligdeki takımlar bu sezon çok dengeli. Her takım, her takımdan puan alabiliyor. Birinci sırada olan Galatasaray’ın bile sadece 18 puanı var. Takımlar arasındaki puan farkı çok az. Bu yüzden devre arası döneminde nerede olacağımızı, maçtan maça alacağımız sonuçların ardından göreceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:17:58,