SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor'un, lig tarihi boyunca Bursaspor'a kaybetmemesi, futbolcular üzerinde özgüven yerine baskı oluşturmuş. Trabzonspor'un deplasmanda, Bursaspor'un ise evinde oynar görüntü sergilemesi de bu durumun yansımasıydı. Beşiktaş maçında alınan sonucun ardından çıkardığı kadro için özeleştiri yapan Güneş bu kez de özeleştiri yapar mı bilemeyiz; zira kendisinin hücumda finali gerçekleştirecek, sürpriz şut çıkaracak ya da şapkadan tavşan çıkaracak ironisiyle tarif ettiğimiz üretken oyuncusu yokken Emre ve Adrian ile maç izlemesinin hiçbir manası yok. Konuk Bursaspor, ilk 15 dakikada 2 korner atarken, maçın ilk net pozisyonu 10. dakikada Trabzonspor'dan geldi. Sapara'nın mükemmel pasıyla ceza sahasında topla buluşan Yasin'in vuruşunu, Carson aynı güzellikte çıkardı.

22. dakikada Zeki'nin mükemmel ortasında ise Janko acemice davranınca net fırsat kaçmış oldu. Trabzonspor, ilk yarım saat içerisinde golü bulamayınca konsantrasyonunu da kaybetti ve 45'te önce Pinto, ardından Ömer'e kalesinde net fırsatlar tanıdı. Trabzonspor içerisinde fikir hükümdarlığı bulunan Güneş, belli ki Janko konusunda baskı altında kalmış. Avusturyalı, antrenmanlarda sergilediği performansın kopyasıyla mücadele etti Bursa karşısında. Kasmanın alemi yok; Janko, özünde kaliteli bir golcü olabilir ancak kesinlikle Trabzonspor'un oyun yapısına uygun değil. Çünkü Trabzonspor bu kadro yapı ve mantalitesiyle hiçbir takım üzerinde baskı kuramaz. Dolayısıyla da Janko gol mol atamaz! 60'taki Halil-Alanzinho değişikliğinde, kendisinin oyundan çıkacağını zannederek koşan Janko, değişiklik tabelasında ismini görmeyince şaşırdı. O bile değişikliğin yanlış olduğunun farkında! Halil, çok top ezse de mevcut 11 içerisinde hücumda yop tutabilecek tek futbolcuydu. Nitekim o çıkınca da, Trabzonspor'un atakları duvara çekilen şuta döndü. Maçın tartışmasız yıldızı Batalla'nın 63'te mükemmel vuruşla ağları sarsmasından ziyade Onur'un ozisyondaki adımlama hatası sürpriz oldu. Trabzonspor'daki hücum faciasını en iyi özetleyen fotoğraf, 75'te Bamba'nın rakip ceza sahasında çalım deneyerek şut atması oldu! Kalesini gördükten sonra oyun düzeninden tamamen kopan Trabzonspor'un, 76'da golü yemesi an meselesiydi. Boş kale önünde Ömer topu auta yolladı. Trabzonspor'un gol atması, Bursaspor'un yapacağı hatalara bağlıydı. Onlar disiplinli oynayınca bordo-mavililer Bursa'ya ilk kez kaybederek tarih yazdı.

GÜNEŞ, ADRİAN’I UNUTTU

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-1 biten Beşiktaş maçının ardından “Keşke Adrian'ı Beşiktaş maçı kadrosuna alsaydım” demişti. Bu sezon hiç forma vermediği Adrian Adrian Mierzejewski'yi 18'e alan Şenol Güneş 90 dakika boyunca Polonyalı oyuncuyu düşünmedi.

ÖDÜLLÜ SAPARA’NIN FORMA AŞKI

Ağrıları nedeniyle idmanlara katılamayan Sapara, Şenol Güneş ile görüşerek forma istedi ve 11'de sahaya çıktı. Beşiktaş'a gol atarak kulübün 1967. golünü atan Sapara maç öncesi ödüllendirildi.

MAÇTAN KARELER İÇİN TIKLAYIN

Yayınlanma Tarihi:21:16,